Marzec w Elektryczniaku pod znakiem matematyki

W sobotę, 10 marca drużyna w składzie: Jazienicki Damian z klasy 4e, Kaluża Dawid z 4g, Jelito Krzysztof z 3f, Szleger Michał z 2c reprezentowała naszą szkołę w etapie wojewódzkim Małej Olimpiady Matematycznej.

W poniedziałek, 12 marca, podobnie drużyna w składzie: Łukasz Łydka z klasy 1ab, Jakub Babrowicz z 2az i Mateusz Waldera z 3az reprezentowała naszą szkołę w wojewódzkim Etapie Turnieju Matematycznego dla Zasadniczych Szkól Zawodowych.

W czwartek 15 marca 42 uczniów z klas 1-4 technikum wzięło udział w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny. W tym dniu w konkursie wzięło udział tysiące uczniów w wielu krajach. Głównym założeniem konkursu, to wspólna, intelektualna zabawa.

Wszystkie wspomniane matematyczne konkursy mają na celu popularyzację tej „Królowej Nauk”, cieszy nas, że uczniowie naszej szkoły chętnie w nich uczestniczą.

Życzymy naszym uczniom, by osiągali jak najlepsze wyniki we wszystkich wymienionych konkursach i czekamy wraz z nimi na ogłoszenie wyników.