AKCJA POMOCY POTRZEBUJĄCYM

Jesteśmy bardzo hojni i chętnie pomagamy chorym dzieciom i bezdomnym, znacznie rzadziej zwracamy uwagę na zwierzęta, które także potrzebują naszego wsparcia. I właśnie dla nich przez ostatnie trzy tygodnie klasa 2et prowadziła zbiórkę pieniędzy wśród naszych uczniów. Za zebraną kwotę (520,98 PLN!) zakupiono karmę suchą i puszkowaną oraz przekąski dla psów i kotów z Opolskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W schronisku przebywają zwierzęta, które zostały porzucone przez właścicieli lub odebrane przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami z powodu złego traktowania czy fatalnych warunków w jakich były trzymane. Nieodpowiedzialność ludzka spowodowała ciężki los tych zwierzaków i nasi uczniowie choć w niewielkiej części ten los poprawili.