WSPOMNIENIE

Wspomnienie
mgr Maria Wawrzynkiewicz - Anioł
(02.02.1946-12. 07. 2011)

W lipcu 2011 roku zmarła emerytowana nauczycielka matematyki Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu, Maria Wawrzynkiewicz-Anioł. Urodziła się 2 lutego 1946 roku w Opaleniu powiat Tczew, w województwie gdańskim. W 1963 roku ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Tczewie.

Z Opolem związała się od jesieni 1963 roku, kiedy podjęła studia na Wydziale Matematyczno- Fizycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. Wybór odległego Opola na miejsce studiów wynikał ze spraw rodzinnych. W 1968 roku uzyskała dyplom magistra matematyki. W tym samym roku rozpoczęła pracę nauczycielki w szkole podstawowej w Malinie koło Opola.

W 1972 roku została mianowana na czas nieokreślony nauczycielką w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Opolu (dzisiaj Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu.) W 1979 roku została nauczycielem mianowanym na stałe. Jako nauczycielka matematyki w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu pracowała aż do przejścia na emeryturę 31 sierpnia 1995 roku.

W 1980 roku Rektor i Senat Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Opolu złożyli jej podziękowanie za dobre przygotowanie kandydatów na studia w opolskiej uczelni. W 1987 roku ówczesny Wicekurator Oświaty i Wychowania w Opolu, mgr inż. Jerzy Duda dokonując oceny jej pracy zawodowej stwierdził m.in: […]Wyróżnia się talentem pedagogicznym w zakresie przekazywania wiedzy uczniom. […]Osiąga bardzo dobre wyniki nauczania;szczegłonie uwidacznia się to na egzaminach dojrzałości […]. Uzyskuje znaczące rezultaty w pracy z uczniem uzdolnionym. Prowadzone przez nauczycielkę zespoły uczestniczą corocznie w Małej Olimpiadzie Matematycznej plasując się dwukrotnie na pierwszym miejscu indywidualnie i zespołowo. Czynnie uczestniczy w życiu społecznym szkoły. Zmarła 12 lipca 2011 roku w Opolu.