Podsumowanie XX Finału Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych – Perspektywy 2018

We wtorek 30 stycznia 2018 r. w sali Karola Musioła opolskiego ratusza miało miejsce podsumowanie osiągnięć szkół średnich miasta Opola, które znalazły się w czołówce rankingu Perspektywy 2018. W klasyfikacji techników, Publiczne Technikum Nr 5 wchodzące w skład Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki zajęło:

• 24 miejsce w Polsce – Ranking Techników 2018
  • 16 miejsce w Polsce - Rankingu Maturalny Techników 2018
  • 2 miejsce – Ranking Techników Województwa Opolskiego

Technikum ponownie uzyskało tytuł „Złotej Szkoły 2018”. W uroczystości oprócz dyrektora Szkoły pana Dariusza Dobrowolskiego udział wzięli: pani Katarzyna Mansfeld nauczyciel języka polskiego i jednocześnie przedstawiciel Rady Rodziców oraz pan Rafał Chwaliński nauczyciel przedmiotów zawodowych z branży mechatronicznej. Uczniów naszej szkoły reprezentowali: Maximilian Mueller – Finalista 38 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego oraz Patryk Wieczorek – Laureat 39 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego.

Pismo Prezydent Ranking 2018