ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2010 / 2011„Znów za nami jest rok szkolny
Dni minęły Ci mozolne
Dziś świadectwo w ręku masz
Na wakacje nadszedł czas”

22 czerwca to ostatni dzień pobytu w szkole młodzieży „Opolskiego Elektryczniaka”. Właśnie w tym dniu zakończył się rok szkolny 2010/2011. O godz. 8.00 w intencji młodzieży i nauczycieli w parafii pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła odprawiona została msza święta. Następnie o godz. 9.00 na boisku szkolnym rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, którą prowadzili uczniowie: Anna Jackowska, Żaneta Ozimek oraz Hubert Dęga, nad dźwiękiem czuwał Maciej Matusik. Na uroczystość przybyli: Pani Agnieszka Harus i Pan Grzegorz Kozacki dyrektor administracyjny El12 oraz Pan Stanisław Łągiewka.

Pan dyrektor Władysław Opoka w swoim wystąpieniu podsumował kończący się rok szkolny, zwracając uwagę na wkład pracy nauczycieli, zaangażowanie i udział uczniów w wielu konkursach, turniejach, olimpiadach, na których zdobywali czołowe lokaty, promując „Opolski Elektryczniak”. Następnie wręczył uczniom wyróżniającym się w nauce świadectwa wraz z upominkiem.

Medal z napisem „dla najlepszego ucznia w szkole” otrzymał uczeń klasy 3gt Jakub Jaszczewski, który uzyskał najwyższą średnią – 5,31 i wzorowe zachowanie.

Ponadto wyróżnieni zostali następujący uczniowie: Klaudiusz Kulig, Maciej Matusik, Stanisław Czuj, Piotr Hennek, Damian Gladys, Mateusz Błaszczuk, Paweł Żegleń, Ziemowit Majewski, Patryk Wrzeciono, Maciej Krakowiak, Dawid Galus, Adam Herman, Mateusz Wilczek, Mateusz Kozak, Tomasz Lisowski, Michał Kocot, Piotr Dziallek, Radosław Chudy, Markus Swierzy, Kornel Swierzy, Tomasz Feliks, Lukasz Glensk, Wojciech Czerpak, Filip Jokiel, Michał Hadasik, Dawid Gola, Patryk Pluskota, Mateusz Wilczyński, Adam Bąk, Samuel Maciuch, Roman Mainka, Adrian Masseli, Michał Kobuz, Radosław Borecki, Michał Malcherczyk, Tomasz Kornek, Dariusz Fallus.

Medale pamiątkowe otrzymali uczniowie zdobywający czołowe lokaty w konkursach, olimpiadach, zawodach na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim, międzynarodowym. Złote medale z napisem „za godne reprezentowanie szkoły na Eurofestiwalu Odysei Umysłu” otrzymali: Paweł Byjos, Filip Kopczyk, MateuszKowalski, Daniel Polaczek, Łukasz Rejdych, KrzysztofUrbańczyk, Andrzej Wcisło oraz trener drużyny Pani mgr inż. Renata Kisza – Świątek za wkład pracy pozalekcyjnej dla uczniów szkoły osiągających sukcesy na szczeblu kraju i Europy w konkursie Odysei Umysłu.

Medal srebrny z napisem „za godne reprezentowanie szkoły na szczeblu kraju” otrzymał Maciej Matusik oraz opiekun Pani mgr Lidia Gargul za promowanie przedsiębiorczości wśród uczniów osiągających sukcesy w konkursach na szczeblu województwa i kraju.

Medal srebrny z napisem „za godne reprezentowanie szkoły otrzymali: Jakub Łaszczewski i Klaudiusz Kulig oraz Pan mgr Andrzej Dobranowski i Pan mgr inż. Robert Moch - opiekunowe reprezentacji uczniów szkoły w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Internecie.

Medal srebrny z napisem „za godne reprezentowanie szkoły” otrzymali uczniowie, którzy zdobyli I miejsce na szczeblu wojewódzkim w konkursie „Sprawni jak żołnierze” oraz „Udział żołnierzy polskich w misjach pokojowych” - Michał Głuszek, Paweł Markuszewski, Łukasz Waldmajer, Michał Kocot, Maciej Krakowiak, Radosław Borecki oraz opiekunowie reprezentacji uczniów mgr Edward Lakomy i mgr Damian Stankowicz.

Srebrne medale otrzymali również mistrzowie województwa w piłce nożnej - Adrian Gola, Damian Złuda, FabianMurlowski, Tomasz Moschner, Bartosz Karczmarek, Dariusz Rawicki, Patryk Laskowic oraz trener drużyny Pan mgr Jarosław Stykała za efektywną pracę pozalekcyjną i opiekę nad reprezentacją szkoły w piłce nożnej.

Złote medale z napisem „za godne reprezentowanie szkoły na szczeblu kraju” otrzymali ciężarowcy – Adam Zasłonka i Jarosław Samoraj.

Ponadto za pracę pozalekcyjną wyróżnieni zostali nauczyciele. Puchar szklany z napisem” za wzorową opiekę nad szkolnym Kołem PCK i skuteczne promowanie szkoły i popularyzowanie akcji honorowego krwiodawstwa wśród uczniów „Opolskiego Elektryczniaka” otrzymała Pani mgr Bożena Tulkis.

Medal z napisem „za wkład pracy pozalekcyjnej dla uczniów szkoły osiągających sukcesy w konkursach literackich i poetyckich na szczeblu kraju” otrzymała Pani mgr Sylwia Święs, natomiast za skuteczne działania promujące konkurs WORLD PRESS PHOTO wśród społeczności uczniowskiej – Pani mgr Małgorzata Jaworska – Suwała.

W trakcie uroczystości pożegnani zostali odchodzący nauczyciele – Pani mgr Bożena Brzezińska i Pan mgr inż. Matek Nietsche. Pan dyrektor Władysław Opoka wręczył Pani Bożenie Brzezińskiej puchar serduszko z napisem „za kreatywne budowanie w latach 2000 - 2011 świadomości rodzinnej wśród uczniów „Opolskiego Elektryczniaka” oraz Panu Markowi Nitsche puchar szklany z napisem „z wyrazami podziękowania za rozbudzanie wiedzy mechatronicznej wśród uczniów „Opolskiego Elektryczniaka”.

Pan Grzegorz Kozacki dyrektor administracyjny El12 wręczył nagrody za udział w Akademii El12. Pierwsze miejsce i stypendium zdobył Sawid Sool, II miesce uzyskał Michał Wanat, III – Patryk Kurc. Pan Stanisław Łągiewka wręczył nagrodę uczniowi klasy pierwszej Damianowi Schnoberowi za pracę społeczną na rzecz dzielnicy Zaodrze.

Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki konkursu, w którm nauczycielom przyznano następujące tytuły: „Super jedynka” – Pani Anita Chmielewska, „Kosiarz umysłów” – Pan Andrzej Barczuk, „Nauczyciel zegarynka” – Pani Edyta Kozicka, „Nauczyciel przyjaciel” – Pani Sylwia Święć, „Mistrz elegancji” – Pan Andrzej Szolc, „Stróż porządku” – Pan Edward Łakomy, „Mistrz humoru” – pan Dariusz Dzionek.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego uświetnił występ szkolnej orkiestry dętej pod batutą Pana Przemysława Ślusarczyka.

Na zakończenie uroczystości zostało zrobione wspólne zdjęcie.