EUROWEEK - SZKOŁA LIDERÓW

Szkoła Liderów

W dn. 10 – 16 czerwca członkinie Szkolnego Klubu Europejskiego EUROELEKTRYK Anna Jackowska i Żaneta Ozimek wzięły udział w edukacyjnym obozie szkoleniowym organizowanym cyklicznie przez Europejskie Forum Młodzieży.

Program ‘Euroweek - Szkoła Liderów’ obejmuje cztery bloki przedmiotowe; Praca w grupie, Kierowanie, Praca i Europa. Około 70% zajęć prowadzona jest w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy EFM z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Litwy, Łotwy, Indonezji, Ekwadoru, Meksyku, Wietnamu i Turcji. Program organizowany jest przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu, Reprezentację Komisji Europejskiej w Polsce, MEN-em, MSZ –Em i innymi ministerstwami oraz przedstawicielami parlamentarzystów europejskich.

Każdy uczestnik obozu otrzymuje Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia ‘Eutoweek – Szkola Liderów’. Młodzież zakwaterowana jest w Ośrodku Wczasowym ‘ Silesia’ w Długopolu Dolnym pod Bystrzycą Kłodzką.

Więcej informacji u opiekunki SKE mgr Katarzyny Dworaczyńskiej. EFM dysponuje terminami letnimi:
2 - 9 lipca
25 - 31 lipca
1 - 7 sierpnia
7 - 13 sierpnia
16 - 22 sierpnia
29 - 2 września

Oraz terminami szkoleń w ciągu roku szkolnego:
4 - 10 września
18 - 24 września
16 - 22 pażdziernika
22 - 29 pażdziernika

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w obozie, szczególnie teraz gdy od 1 lipca Polska sprawować będzie Prezydencję w Radzie Unii Europejskiej.

A oto jak nasze uczestniczki Ania i Żaneta wspominają czerwcowy pobyt na obozie:

Tydzień spędzony na obozie Euroweek był czasem naprawdę super spędzonym i bardzo dobrze wykorzystanym. Poprzez różne zajęcia, prezentacje i zabawy można było poznać kulturę różnych krajów i przede wszystkim podszkolić język angielski. Mimo iż uczestnicy Euroweek mieszkają tysiące kilometrów od nas jest możliwość kontaktowania się z nimi przez różne portale . Zachęcamy do uczestnictwa w takich obozach szkoleniowych bo oprócz zdobytej wiedzy zyskać można nowych przyjaciół.

Żaneta i Ania'

Szkoła LiderówSzkoła LiderówSzkoła LiderówSzkoła Liderów