Dla chcącego nic trudnego - nawet studia w USA :)

14 listopada 2017 r. odbyło się w naszej szkole niezwykle interesujące spotkanie. Uczestniczyli w nim uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego nr 8 w Opolu, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu oraz nasi uczniowie z klasy 1AT i 1DT.

Spotkanie w ramach "Road Show", którego tematyka dotyczyła edukacji w USA — studiów, staży oraz innowacyjnych metod pracy z młodzieżą, zostało zorganizowane dzięki współpracy naszej szkoły ze stowarzyszeniem Alumni w Warszawie.

Stowarzyszenie Alumni zrzesza absolwentów programów wymiany które zostały sfinansowane przez rząd USA oraz organizuje spotkanie w ramach projektu „Alumni Association Road Show” we współpracy z Ambasadą USA w Warszawie, Konsulatem USA w Krakowie oraz siecią American Corners w całej Polsce www.usalumni.org.pl.

Podczas naszego spotkania Pani Maria Brzostek z Public Affairs Office, U.S. Consulate General wyjaśniła słuchaczom jakie są możliwości studiowania w USA oraz w jaki sposób można na takie studia aplikować.

Nasz gość z USA, stypendystka Fulbrighta, Natasha Ng podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami związanymi ze studiowaniem w USA, prezentując m.in. ofertę Uniwersytetu w Arizonie http://www.arizona.edu

Swoim doświadczeniem podzielili się z nami także uczestnicy wizyty studyjnej do USA oraz członkowie Stowarzyszenia Alumni.

Pani Karolina Kryściak, nauczycielka historii i geografii w Zespole Szkół w Byczynie, Członkini Byczyńskiego Stowarzyszenia Oświatowego “TARCZA” oraz Stowarzyszenia Młodzi i Waleczni Obywatele, jako koordynatorka wielu projektów edukacyjnych dla młodzieży w swoim wystąpieniu

mówiła o działaniach na rzecz wspólnej tolerancji zwracając szczególną uwagę na działania obywatelskie, społeczne, antydyskryminacyjne i wielokulturowe podejmowane podczas pracy z młodzieżą.

Innowacje metody w pracy z młodzieżą przedstawi Pan Marek Mendel, zawodowo związany z oświatą od 30 lat, nauczyciel marketingu, techniki i informatyki, a obecnie Dyrektor Szkoły, Wiceprezes Byczyńskiego Stowarzyszenia Oświatowego “TARCZA”, Lider Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Programu Równać Szanse, Trener IT.

Na zakończenie spotkania członek zarządu Stowarzyszenia Alumni Pani Joanna Węgrzycka zwróciła uwagę wszystkich na możliwość otrzymania stypendium sportowego, którego fundatorami są najczęściej uczelnie w USA, pozwalającego sportowcom na studiowanie za oceanem.