"KREW POD PRĄDEM"

21.10.2010 r. już po raz szósty w naszej szkole miała miejsce akcja oddawania krwi pod hasłem ,,Krew pod prądem”. Jej organizatorem było Szkolne Koło PCK, Samorząd Uczniowski we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Opolu oraz Zarządem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu. Zgłosiło się ponad 90 uczniów z czego 88 oddało krew. Łączna ilość krwi jaką udało się zebrać to prawie 40 litrów. Wśród chętnych do oddania krwi znalazły się również uczennice z Zespołu Szkół Ekonomicznych i III LO w Opolu.

Krwiodawcy z naszej Szkoły otrzymali tradycyjne zestawy upominków przygotowane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Mogli również posilić się napojami, świeżymi owocami oraz drożdżówkami, które ufundowała Rada Rodziców. Dyrektor Zespołu Szkół Władysław Opoka wraz z organizatorem pięknej i szlachetnej akcji "Krew pod prądem" kieruje słowa uznania i podziękowania do Uczniów, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie kolejnej akcji ratującej życie dla wielu osób. W trakcie naszej akcji, szkołę licznie odwiedzili przedstawiciele prasy, radia i telewizji informując społeczność Opolszczyzny o szlachetnej postawie młodych obywateli- uczniów Elektryczniaka, którzy ukończyli już 18 lat i często po raz pierwszy oddawali tak potrzebną krew.