OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

W ramach Ogólnopolskiego tygodnia kariery, uczniowie Elektryczniaka uczestniczyli w dwóch ciekawych przedsięwzięciach:

18 października przedstawiciele klas 3a, 3e i 3g wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Punkt Informacji europejskiej Europe Direct-Opole działający przy Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki i Akademickie Centrum Karier UO. Zajęcia, które odbyły się w obiekcie UO/Collegium Civitas poprowadzili: dr Magdalena Nawrat i dr Leszek Cybulski. W swoich prezentacjach podjęli tematy współczesnych metod doboru i oceny personelu, zwracając uwagę na to, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz jak szukać pracy. Udzielali cennych rad, przedstawiali dobre praktyki odnosząc się do europejskiego, polskiego i opolskiego rynku pracy.

23 października uczniowie klas 3b i 4g, pod opieką pani Korneli Kansy i pani Agnieszki Świsulskiej, mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu pn. „Od ERASMUSA do ERASMUSA+ - 30 lat sukcesu” zorganizowanym przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, Politechnikę Opolską i Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Opole. W spotkaniu w charakterze prelegentów uczestniczyli eksperci, studenci i osoby, które skorzystały z możliwości udziału w Programie, jak również pracownicy rekrutujący do niego. W ramach ww. wydarzenia nasi uczniowie uczestniczyli także w warsztatach, których celem było pokazanie młodzieży, że nie należy bać się zmian, wyjazdu po wiedze i doświadczenie do innego kraju, zaprezentowano dobre przykłady i wskazówki w kwestii osiągania zamierzonych celów, realizacji pasji czy kreowania pomysłu na własny biznes.

Za bardzo aktywny udział i piękną postawę na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie klasy 3BT - BRAWO.