Szkolny Klub Górski na Opolskim Festiwalu Gór

W dniach 19-21 października 2017 na terenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu odbyła się szósta edycja Opolskiego Festiwalu Gór. To jedna z największych imprez górskich w kraju, która w tym roku gościła prawdziwe legendy sportu wspinaczkowego i wybitnych sportowców związanych z górami.

W tegorocznej edycji festiwalu udział wzięli również członkowie Szkolnego Klubu Górskiego. Nasi uczniowie mieli możliwość wysłuchania niesamowitych opowieści o fascynujących akcjach górskich, pierwszych zimowych wejściach na ośmiotysięczniki i spektakularnych przygodach m.in. Andrzeja Bargiela, Piotra Herzoga czy Leszka Cichego.

Podczas festiwalu można było uczestniczyć w bardzo przydatnych warsztatach. Maciej Stańczak - uczestnik wypraw „Polskiego Himalaizmu Zimowego” przeprowadził warsztat „Pierwsza pomoc w górach”. Na początku poznaliśmy najpotrzebniejsze rzeczy, które ze sobą bierzemy w góry, co może uratować nas i pomóc w trakcie wypadku. Następnie część praktyczna, w której ratowane było „życie manekina”.

Bardzo przydatnym szkoleniem był również warsztat prowadzony przez członków Opolskiego Klubu Wysokogórskiego oraz Instruktorów Polskiego Związku Alpinizmu Arkadiusza Tabisza i Krzysztof Kurendy dotyczący „Techniki zjazdów na linie w górach”. Warto zaznaczyć, że Opolski Klub Wysokogórski został partnerem naszego Szkolnego Klubu Górskiego i już wkrótce w naszej szkole odbędą się specjalistyczne szkolenia wysokogórskie.

Cieszy również fakt, że w różnych spotkaniach podczas tegorocznego Festiwalu Gór uczestniczyli nie tylko uczniowie SKG, ale również nauczyciele Opolskiego Elektryczniaka.

zdjecie skg01