UCZNIOWIE ELEKTRYCZNIAKA ODDALI 138,25 LITRÓW KRWI!

Młoda Krew Ratuje Życie

ELEKTYCZNIAK ZNÓW NAJLEPSZY!

09.06.2011r. w Sali konferencyjnej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VIII edycji Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem ,,Młoda Krew Ratuje Życie”, w którym Zespół Szkół Elektrycznych zajął I miejsce w kategorii ilość oddanej krwi w Turnieju. Organizatorami konkursu w województwie Opolskim byli: Opolski Zarząd Okręgowy PCK w Opolu i Okręgowa Rada HDK PCK, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu oraz Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych ,,Horyzonty”. Turniej został objęty honorowym patronatem przez Wojewodę Opolskiego, Marszałka Województwa Opolskiego, Prezydenta Miasta Opola oraz euro deputowanego.

Uroczystość tą swoją obecnością zaszczycili Wicemarszałek Województwa Opolskiego

Pan Roman Kolek, Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Opola Pan Marcin Ociepa, przedstawiciele Prezydenta Miasta Opola Pani Justyna Hyziak i Pani Zofia Duda- Bezara, przedstawiciele Firmy Nutricia Pani Beata Sawicka i Pani Ewa Burzywoda oraz dyrektorzy szkół biorących udział w turnieju.

Nagrodę główną z rąk Prezesa Stowarzyszenia ,,Horyzonty” Pana Marcina Ociepy oraz nagrodę dodatkową z rąk Dyrektor RCKiK Pani Iwony Rajcy Biernackiej odebrał Pan Dyrektor Władysław Opoka w towarzystwie opiekunki Szkolnego Koła PCK HDK Bożeny Tulkis oraz naszych tegorocznych absolwentów Grzegorza Kaczora i Artura Przywary.

Nagrody jakie otrzymała szkoła to: wycieczka do Parlamentu Europejskiego dla 3 uczniów, którzy oddali najwięcej krwi w szkole, telewizor LCD oraz pamiątkowe dyplom i puchar.

Do konkursu, który trwał od 01.09.2010 do 30.04.2011r. zgłosiło się 35 szkół ponadgimnazjalnych, 1 szkoła policealna i 1 uczelnia wyższa.

I miejsce- Zespół Szkół Elektrycznych w Opolu (138,25 litra)
II –miejsce – Zespół Szkół Mechanicznych w Nysie (113,4 litra)
III- miejsce- Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Nysie (90,45 litra)

Młoda Krew Ratuje ŻycieMłoda Krew Ratuje ŻycieMłoda Krew Ratuje ŻycieMłoda Krew Ratuje Życie

Wszystkim krwiodawcom opolskiego Elektryczniaka, którzy w roku szkolnym 2010/2011 oddali tak cenny dar życia dla potrzebujących serdecznie dziękujemy!

Nauczyciele i Dyrekcja Zespołu Szkół Elektryczych