ELEKTRYCZNIAK NA TURNIEJU Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Dzień Dziecka

W czwartek 2 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków przy ul. Szarych Szeregów w Opolu odbył się turniej sportowy.

Uczniowie opolskich szkół podstawowych rywalizowali w biegach przełajowych, za które odpowiedzialni byli uczniowie naszej szkoły. Wszystkie konkurencje były wymagające, a młodzi sportowcy pełnie emocji i chęci zwycięstwa walczyli o każdą sekundę, którą precyzyjnie mierzyli uczniowie i uczennice Elektryczniaka. Imprezę zorganizował Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wspólnie ze spółką ECO i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. W tegoroczną organizację akcji Dnia Dziecka dla szkół podstawowych włączyła się także nasza szkoła.

Wydarzenie sportowe rozpoczęły się od uroczystej defilady reprezentacji wszystkich szkół podstawowych. Następnie miało miejsce niecodzienne wydarzenie – loty gołębi na odległość. Każda z szkół losowała „numer gołębia”. Wygrywała ta szkoła, której wylosowany gołąb przyleciał jako pierwszy. Gołębie zostały wypuszczone ze stadionu w Opolu, natomiast punkt pomiary był w odległości 40 km od Opola.

Największe zainteresowaniem ciszyły się pokazy żonglerki w wykonaniu naszych uczniów. Mogliśmy zobaczyć pokaz żonglowania piłeczkami, ale również takim rekwizytami jak flower-stiuk (wirujący kijek), diabolo (diabelska szpulka). Pokaz w wykonaniu naszej młodzieży tak się spodobał, że nasi uczniowie zostali poproszeni i przedstawienie takiego show, dla podopiecznych Publicznego Przedszkola nr 55 w Opolu. Tylko z tej placówki przyszło na pokaz ponad 100 przedszkolaków.

Dla uczniów podstawówki oprócz biegów przełajowych czekały takie atrakcje jak: konkursów rzutów karnych, który prowadził były piłkarz Odry Opole Józef Żymańczyk, można było spotkać się z Mistrzem Świata na Żużlu – Jerzym Szczakielem, czy też z Mistrzem Polski w skoku wzwyż Januszem Trzepizurem. W specjalnym namiocie, dzieci mgły dać pomalować sobie twarze.

Na koniec całego turnieju, wszystkie szkoły zostały nagrodzone. Najlepsza szkoła podstawowa która, zdobyła najwięcej punktów podczas wszystkich konkurencji otrzymała okolicznościowy puchar i dyplom oraz możliwość zrobienia zakupów za 1200 zł w jednym z opolskich sklepów.

Cały turniej był pięknym wydarzeniem. To wspaniale, że uczniowie i uczennice Elektryczniaka mogli przyczynić się do stworzeniach tak niezwykłych i niezapomnianych chwil dla swoich dużo młodszych rówieśników.

Dzień DzieckaDzień DzieckaDzień DzieckaDzień DzieckaDzień DzieckaDzień DzieckaDzień Dziecka