PIERWSZE SPOTKANIA Z RODZICAMI ZA NAMI

Nie tylko uczniowie wracają do szkoły we wrześniu. Powrót też dotyczy ich rodziców, których tradycyjnie witaliśmy w Szkole na spotkaniach z Dyrekcją Szkoły i Wychowawcami klas.

Tradycyjnie już, w opolskim Elektryczniaku, na początku roku szkolnego odbyły się pierwsze spotkania z rodzicami. Już w pierwszym tygodniu nauki witaliśmy rodziców klas pierwszych, tydzień później drugich, trzecich i czwartych, po których wybrani przedstawiciele rodziców obradowali podczas spotkania Rady Rodziców.

6 września, po raz pierwszy gościliśmy Rodziców uczniów klas pierwszych. Licznie przyjęli zaproszenie Dyrekcji i Wychowawców, z ciekawością oglądając miejsce, w którym ich dzieci spędzą kolejne trzy lub cztery lata.

Zanim jednak spotkali się z wychowawcami, zostali przywitani w murach Szkoły przez jej dyrektora, Dariusza Dobrowolskiego, na spotkaniu ogólnym na sali gimnastycznej.

Dyrektor, dziękując Rodzicom za wsparcie swoich dzieci w wyborze szkoły ponadgimnazjalnanej – najlepszej szkoły technicznej Opolszczyzny, zaprezentował zebranym koncepcję pracy Elektryczniaka, kierunki kształcenia, kwalifikacje zawodowe, co w połączeniu z szeroką ofertą zajęć pozalekcyjnych, zarówno związanych z pasjami zawodowymi, technicznymi, jak i sportowymi, artystycznymi czy humanistycznymi, zapewnia uczniom wielostronne przygotowanie do dalszej drogi kształcenia, konkurencyjność na rynku pracy, a także daje możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Rodzice zostali również zapoznani z układem strony Internetowej Szkoły oraz zasadami użytkowania dziennika elektronicznego – pierwszymi źródłami informacji o funkcjonowaniu i pracy Szkoły oraz sukcesach edukacyjnych uczniów.

Prezentacja Szkoły to również prezentacja Jej pracowników. Dyrektor przedstawił zatem zespół kierowniczy, przedstawiciela biblioteki szkolnej, psycholog, pedagoga, rzecznika praw ucznia, doradcę zawodowego oraz pielęgniarkę szkolną.

Teraz przyszedł czas na najważniejsze osoby dla każdego ucznia i jego rodzica – wychowawców klas. W bieżącym roku szkolnym opiekę wychowawczą nad nowymi klasami sprawują:

Klasa 1a – mgr Tadeusz Myśluk– nauczyciel fizyki i informatyki;

Klasa 1b – mgr Iwona Natalii – nauczycielka matematyki;

Klasa 1c – mgr Katarzyna Dworaczyńska – nauczycielka języka polskiego;

Klasa 1d – mgr inż. Paweł Żminkowski– nauczyciel przedmiotów zawodowych informatycznych;

Klasa 1e – mgr Anita Chmilewska – nauczycielka matematyki;

Klasa 1f – mgr Sylwia Święs – nauczycielka języka polskiego, wiedzy o kulturze oraz wychowania do życia w rodzinie;

Klasa 1g – mgr Renata Dobosz– nauczycielka języka angielskiego;

Klasa 1az – mgr inż. Gerard Blozik – nauczyciel przedmiotów zawodowych elektrycznych.

Spotkanie uświetnił koncert szkolnej orkiestry dętej pod batutą Pana Przemysława Ślusarczyka. Następnie Rodzice udali się na spotkanie z wychowawcami klas.

14 września Szkołę odwiedzili Rodzice uczniów klas drugich, trzecich i czwartych. Już zadomowieni, przyszli poznać organizację nowego roku szkolnego, zamierzenia dydaktyczne i wychowawcze.

Dla Rodziców uczniów klas czwartych zostało przygotowane spotkanie ogólne na sali gimnastycznej, podczas którego Rodzice zostali zapoznani z procedurami i przebiegiem egzaminu maturalnego. Oczywistym jest bowiem, że ostatni rok nauki będzie dal uczniów bardzo pracowity. Absolwentów klas czwartych czeka egzamin maturalny oraz ostatni egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, a następnie wybór dalszej drogi życiowej. W tej trudnej sytuacji edukacyjnej wsparcie rodziców jest niezbędne i dlatego Szkoła służy wsparciem dla Rodziców.

Po części oficjalnej zebrani udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Na ostatnie spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele klasowych rad rodziców, którzy tworzą Radę Rodziców. Zebrani zostali zapoznani ze sprawozdaniem z działań Rady Rodziców oraz rozliczeniem finansowym za ubiegły rok szkolny. Przedstawiony został również Plan Wychowawczy i Profilaktyki, który został pozytywnie zaopiniowany i przyjęty do realizacji. Ważnym punktem spotkania stały się wybory uzupełniające do organów Rady Rodziców oraz wybór ubezpieczyciela dla uczniów.

Wszystkim Rodzicom serdecznie dziękujemy za przybycie do Szkoły i zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 15 listopada.