Gratulacje dla naszych krwiodawców!

6 września b.r. odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu podsumowanie etapu okręgowego XIV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych , Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda krew ratuje życie”. Organizatorami tego wyjątkowego turnieju byli; Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu.

Z dumą informujemy, że pełnoletni uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2016/2017 oddali ponad 70 litrów krwi, co w przeliczeniu na każdego ucznia pełnoletniego wynosi 0,182 mililitra. W turnieju tym uczestniczyło 31 szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa i tylko dwie uczelnie wyższe. W tym dniu naszą szkołę na podsumowaniu turnieju reprezentowali uczniowie klasy IVB Dawid Macha i Rafał Woszek.

Dzięki naszym uczniom, którzy tak aktywnie zaangażowali się w oddawanie krwi (zwłaszcza obecna klasa IVB) nasz elektryczniak uzyskał szóste miejsce w kategorii ilości oddanej krwi. Pierwsze miejsce podobnie jak w minionym roku uzyskali uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie- Koźlu z wynikiem 111,950 litrów, co w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia szkoły stanowi 0,718 mililitrów krwi.

Na uwagę zasługuje również fakt, że nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła i uzyskała wyróżnienie za zajęcie 4 miejsca w kategorii najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa. Wyróżnienie to uzyskaliśmy m.in. dzięki organizacji ubiegłorocznego Kiermaszu Walentynkowego pod hasłem „Miej serce dla potrzebujących”, co odbyło się dzięki wzajemnej współpracy Szkolnego Koła PCK i Samorządu Uczniowskiego i ogromnym zaangażowaniu całej społeczności szkolnej oraz przygotowanym projektom plakatów przez wielu uczniów w tym szczególnie Pawła Mietełkę z obecnej kl. IIF oraz Artema Trofileiev z kl. I B.

krwiodawcy dyplom1
krwiodawcy dyplom2

W imieniu Szkolnego Koła PCK, dyrekcji i pracowników szkoły, składam serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom tej wyjątkowej akcji i zachęcam do aktywnego udziału również w tym roku szkolnym wszystkich uczniów pełnoletnich z klasy III i IV. Najbliższy termin przyjazdu „krwiobusa” do naszej szkoły już 4 października a kolejny 5 grudnia.

Pamiętajmy, że „można zrobić tak niewiele, aby zyskać wiele- ŻYCIE”.