12.06.2017r. uczniowie z klasy 1gt Piotr Rędziński i Michał Szalej wzięli udział w Ogólnopolskiej Konferencji naukowej „Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Młody użytkownik w sieci. Część II". Konferencja była organizowana przez Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej.

Tematem ich wystąpienia było "Pokolenie Digital Natives", którym to zaciekawili publiczność jak również organizatorów mimo tego, że byli najmłodszymi spośród wszystkich prezentowanych się szkół. Gratulujemy Piotrowi i Michałowi tego wystąpienia i cieszymy się z tak zdolnej młodzieży, którą mamy w murach naszej szkoły.