SPOTKANIE PO LATACH

Spotkanie po latach

W sobotnie popołudnie po 30 latach od ukończenia szkoły absolwenci klasy VB o specjalności elektromechanika ogólna spotkali się w swojej dawnej szkole.

Gości przywitał dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych Władysław Opoka, przedstawiając kolejno nieznane powszechnie fakty z historii szkoły, nakreślił również stan obecny. Później mimo swojej ugruntowanej społecznej i zawodowej pozycji wszyscy poddali się rygorowi szkolnemu i karnie zasiedli w ławkach laboratorium maszyn i napędu elektrycznego. Lekcję z maszyn elektrycznych podobnie jak ponad 30 lat wcześniej poprowadził pan Ryszard Piasta. Ocen nie było, tylko aplauz dla mistrzostwa nauczyciela.

Podczas zwiedzania szkoły z nostalgią wspominano: kolegów, nauczycieli, miejsca i zdarzenia związane z pięcioletnim pobytem w szkole. W rozmowach dominowała duma ze szkoły i przekonanie, że technikum elektryczne dało im dobre podwaliny życiowe i zawodowe.

Pamiątkowe zdjęcia wykonał absolwent z przed trzydziestu lat pan Bronisław Fryt.

W części oficjalnej byli uczniowie odwiedzili groby wychowawczyni i nauczycieli.

Później już w bardziej kameralnych warunkach przywoływano szkolne zdarzenia i sumowano lata pracy zawodowej.

Zgodnie przyrzeczono sobie - spotkamy się za rok.