MAKULATURA DLA KONI

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi Samorząd Uczniowski sprzedał kolejne pół tony zebranej makulatury. Zarobiliśmy w ten sposób 74 zł. Prócz zbiórki makulatury Samorząd zorganizował akcję w ramach ogólnopolskiej kampanii UCZNIOWIE ZWIERZAKOM, która ma na celu wsparcie fundacji CENTAURUS. Fundacja prowadzi największy w Europie azyl dla koni. W Szczedrzykowicach pod Legnicą żyje prawie 1000 koni, setki psów, kotów i zwierząt gospodarskich uratowanych przez ludzi wrażliwych na los zwierząt. Wolontariusze zebrali w śród uczniów datki (171,14 złotych i 1,60 euro ), które wraz z pieniędzmi za makulaturę, przesłaliśmy Fundacji. Nasza wpłata pomoże w utrzymaniu i leczeniu zwierząt, które całe swoje życie przepracowały w służbie człowieka i które teraz, dzięki ludziom takim jak nasi uczniowie, mogą godnie spędzić „emeryturę”.

Pamiętajmy, że o człowieku zawsze świadczą jego czyny i to, jak traktuje innych ludzi i przyrodę. Dbałość o środowisko, opieka nad tymi, którzy nam służą i towarzyszą jest ludzkim obowiązkiem. Kierując się tymi zasadami Samorząd Uczniowski planuje jeszcze jedną w tym roku szkolnym zorganizować zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących zwierzaków. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału, a o terminie zawiadomimy Was wcześniej. Informacje o Fundacji CENTAURUS możecie znaleźć na stronie www.centaurus.org.pl oraz czasami na stolikach na szkolnych korytarzach.