Uczeń „Naszego Elektryczniaka” w Studenckim Kole Naukowym SPEKTRUM

Koło naukowe SPEKTRUM powstało w 2007 roku i działało w strukturach Instytutu Układów Elektromechanicznych i Elektroniki Przemysłowej (obecnie Instytut Systemów Napędowych i Robotyki) w budynku przy ulicy Prószkowskiej 76. Zrzeszało ono głównie studentów kierunku Automatyka i Robotyka Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, a opiekunem koła był i jest obecnie dr hab. inż. Krzysztof Tomczewski profesor Politechniki Opolskiej.

Do głównych celów koła należą:

• propagowanie wiedzy z zakresu robotyki i mechatroniki,
  • umożliwienie studentom zdobywanie dodatkowej wiedzy i umiejętności praktycznych,
  • praktyczna realizacja pomysłów-projektów związanych z robotyką.

Od dwóch tygodni w zajęciach uczestniczy Michał Szleger – uczeń pierwszej klasy profilu elektronicznego klasy, nad którą patronat sprawuje Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej. Pan dyrektor Krzysztof Tomczewski serdecznie zaprasza uczniów, nie tylko klasy elektronicznej, do wspólnego zgłębiania tajników wiedzy z wymienionych zakresów. Na zdjęciu Michał wśród studentów.