Dzień Otwarty w Elektryczniaku

Jak co roku, 21 marca 2017r., w opolskim Elektryczniaku odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów i ich rodziców, nauczycieli i wychowawców.

W ciągu całego dnia naszą szkołę odwiedziło kilkuset uczniów z całej Opolszczyzny. W nowoczesnych pracowniach naszej szkoły czekały na nich liczne atrakcje. Goście mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami z dziedziny elektryki, mechatroniki, informatyki oraz teleinformatyki.

Z pomocą naszych uczniów można było wydrukować indywidualny breloczek do kluczy na drukarce 3D oraz podziwiać dron skonstruowany przez członków koła mechatronicznego. Wykorzystując gogle 3D, goście mogli wyruszyć w wirtualną podróż przenosząc się w przeszłość Opola i Elektryczniaka. Mistrzowie klawiatury mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności w zawodach szybkiego pisania a fani najnowszych gadżetów testowali noktowizor i hologram 3D.

Nie lada gratką dla miłośników robotyki były zawody Robo Elektryk Day w ramach Opolskiej Ligi Robotów. Młodzi ludzie mogli zmierzyć się w konkurencjach: Lego Sumo oraz Lego Line Follower. W zawodach wystartowały drużyny z kilkunastu szkół województwa opolskiego.

Wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom oraz organizatorom akcji "DZIEŃ OTWARTY" w naszym Zespole Szkół przekazuję serdeczne podziękowania i gratulacje.

Dyrektor Dariusz Dobrowolski