Uczniowie Elektryczniaka w Parku Robotów

W bieżącym roku szkolnym „Elektryczniak” kontynuuje współpracę z Parkiem Naukowo Technologicznym w Opolu. Dla chętnych uczniów we wtorki raz w miesiącu odbywają się zajęcia pod opieką Pana Rafała Jasińskiego z wykorzystaniem robotów przemysłowych. Głównym ich celem jest praktyczna wiedza w zakresie obsługi profesjonalnych stanowisk zrobotyzowanych.

Uczniowie, którzy chcą rozszerzyć swoją wiedzę chętnie przychodzą na czterogodzinne, popołudniowe kółko robotyczne, podczas którego mają okazję poznać zasady obsługi, konserwacji, uruchamiania robotów oraz programowania ruchu. Młodzież może podczas zajęć sterować pracą robota, co przynosi im duża satysfakcję.

Dotychczas na kółku pojawiali się uczniowie klas trzecich, ale już pierwszaki zaczęli dopytywać o możliwość wzięcia udziału w zajęciach.