Przedświąteczne spotkanie Opolskiego Elektryczniaka

Radosna atmosfera zapanowała w ostatnim dniu zajęć w opolskim Elektryczniaku. Na uroczystym spotkaniu przedświątecznym zebrała się cała wspólnota uczniowska i nauczyciele. Dało się czuć, że już święta Bożego Narodzenia są blisko. Wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej wokół stołu przykrytego obrusem, na którym znajdowały się opłatki oraz piękne stroiki świąteczne.

Ten wyjątkowy dzień był również wyjątkowy ze względu na jasełka, które zaprezentowali uczniowie z grupy teatralnej. Ks. Marcin wraz z ks. Jackiem poświęcili opłatki, by bardziej w ten sposób przygotować się do głębokiego przeżywania Świąt Narodzenia Bożego oraz poprzez refleksję przybliżyli nam istotę świąt.

Świąteczne słowa do zgromadzonej młodzieży jak również do nauczycieli skierowali przedstawiciele społeczności uczniowskiej Krystian Karcz oraz Rafał Kaufman jak również dyrektor Elektryczniaka Dariusz Dobrowolski, podkreślając wyjątkowość tych chwil. Dyrektor składając życzenia świąteczne i noworoczne życzył radosnych chwil w przeżywaniu tego pięknego świątecznego czasu, żeby nie skończył się on z chwila zniknięcia dekoracji świątecznych, a był czasem zatrzymania, pokoju i radości.

Można powiedzieć, że w tradycję Elektryczniaka wpisuje się miły akcent słodkiej niespodzianki. Na zakończenie spotkania Dyrektor Dobrowolski wraz z Panią Wicedyrektor Beatą Peczeniuk rozdawali słodycze dla wszystkich klas oraz wyróżnili słodkościami i nagrodami uczniów, którzy wzięli udział w różnych konkursach jak również przez swoją postawę i zaangażowanie przyczynili się do promocji wizerunku szkoły. Spotkanie świąteczne w sali gimnastycznej uświetniła występem orkiestra naszej szkoły.

Po spotkaniu świątecznym w sali gimnastycznej uczniowie wraz z wychowawcami dzielili się opłatkami w poszczególnych salach lekcyjnych. Klasowe spotkania miały uroczysty charakter: nie zabrakło domowych wypieków, smacznych pierogów, barszczu i wielu innych smakołyków.

To był piękny, ostatni dzień w szkole w roku 2016.