XIX Finał Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2017

10 stycznia 2017 r. w Auli Centrum Dydaktycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbył się XIX Finał Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2017. W uroczystości wręczenia dyplomów uczestniczyli: Pan Maciej Kopeć podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, kuratorzy oświaty, dyrektorzy OKE z dyrektorem OKE we Wrocławiu Panem Wojciechem Małeckim, rektorzy, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z najlepszych polskich liceów i techników.

Opolski Elektryczniak na uroczystości reprezentowała delegacja w składzie: Dariusz Dobrowolski – dyrektor szkoły oraz Błażej Mrzygłód, stypendysta Prezesa Rady Ministrów i Paweł Fronia finalista XVI edycji konkursu „Pokaż Nam Język” w kategorii język niemiecki. Wraz z nami nasze miasto reprezentowała Pani Joanna Raźniewska dyrektor III LO w Opolu – najlepszego liceum ogólnokształcącego w województwie.

W rankingu wojewódzkim 2017 zajęliśmy I miejsce na Opolszczyźnie.

perspektywy ranking01

W Rankingu Techników 2017 zajęliśmy 12 miejsce w kraju (na 1787 techników)

perspektywy ranking01

W Ranking Maturalnym Techników 2017 zajęliśmy bardzo wysokie 11 miejsce w kraju (na 1787 techników).

perspektywy ranking01

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Zgodnie z postanowieniem Kapituły technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach – 20%, matura z przedmiotów obowiązkowych – 20%, matura z przedmiotów dodatkowych – 30%, egzamin zawodowy – 30%.

perspektywy dyplom