AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO „MAKULATURA DLA KONIA”

makulatura dla koni

Na pierwszym zebraniu w tym roku szkolnym Zarząd Samorządu Uczniowskiego naszej Szkoły podjął decyzję, że będziemy wspierać pomoc dla zwierząt jaką prowadzi fundacja Centaurus. Na ten cel zbieraliśmy i sprzedawaliśmy makulaturę. Zebraliśmy łącznie 535 kilogramów za 107 złotych. Pieniądze te zostały przekazane na cele statutowe (czyli ratowanie zwierząt) fundacji.

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest międzynarodową organizacją non profit, która koncentruje swoje działania i projekty wkoło dobroczynności wobec zwierząt w wielu aspektach. Między innymi wykupuje od właścicieli stare konie, kucyki i osły ratując je w ten sposób od okrutnego transportu i śmierci w rzeźni a zapewniając godną starość w swoim folwarku. Zwierzęcy Folwark w Szczedrzykowicach (koło Legnicy) nabyty przez Centaurusa w 2012 roku stanowi obecnie największy azyl dla koni w Europie, gdzie otoczonych opieką jest około 400 koni i parędziesiąt osiołków. Ponadto pod Zieloną Górą (Wojnowo) znajduje się ośrodek rehabilitacyjny i adopcyjny dla psów i kotów.

Działalność fundacji realizowana jest wyłącznie dzięki wsparciu i darowiznom od osób prywatnych, firm i instytucji. Wsparło ją wielu artystów, dziennikarzy i publicystów oraz uczniowie ZSEl. Osoby zainteresowane odsyłamy na stronę: www.centaurus.org.pl