PROGRAM STYPENDIÓW POMOSTOWYCH 2011/2012

Study out of limits

MATURZYSTO!!!

Jeżeli jesteś zdolny, ambitny, chcesz podjąć naukę na dziennych studiach magisterskich

i pochodzisz z rodziny byłego pracownika ppgr powinieneś to przeczytać!

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości działająca w porozumieniu z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, im. Jana Kantego Steczkowskiego, Akademią Szkoleń i Kompetencji oraz z innymi instytucjami, przy wsparciu organizacyjnym Agencji Nieruchomości Rolnych ogłasza Program Stypendiów Pomostowych 2011/2012.

Program jest skierowany do maturzystów, którzy ukończyli szkołę ponadgimnazjalną w 2011r. i spełniają łączne następujące kryteria:

·Dostaną się na I rok dziennych studiów magisterskich, realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym, w polskich państwowych uczelniach mających uprawnienia magisterskie;

· Są dziećmi byłych pracowników państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej, którzy byli zatrudnieni w tych gospodarstwach na podstawie umowy o pracę w okresie co najmniej 3 lat;

· Mieszkają na terenach wiejskich lub w miastach do 20 tys. Mieszkańców;

· Pochodzą z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 970 zł lub 1109 zł, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności;

· Osiągnęli na egzaminie maturalnym liczbę punktów nie niższą niż 105. Osoba ubiegająca się o stypendium oblicza samodzielnie liczbę punktów, zgodnie z algorytmem zamieszczonych w załączniku do Regulaminu.

Kandydat, po przyjęciu na studia, wypełnia wniosek on-line na stronie www.stypendia-pomostowe.pl w terminie do 16 sierpnia 2011r. (formularze będą aktywne od 01.07.2011r.). Następnie drukuje z systemu wniosek i listę załączników, podpisuje wniosek i wraz z kompletem dokumentów składa w OT ANR w Opolu w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22 sierpnia 2011r. Wnioski złożone po 22 sierpnia nie będą rozpatrywane.

Szczegółowe warunki uczestnictwa w Programie określa „Regulamin przyznawania i przekazywania stypendiów dla studentów w ramach X edycji Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2011/2012”, dostępny na stronie internetowej Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości www.stypendia-pomostowe.pl

Informacji o Programie udzielają:

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości

adres: 90-212 Łódź, ul. Sterlinga 27/29, Tel.: (0-42) 632-59-91, 631-95-58, fax: (0-42) 630-27-81, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Opolu

adres: 45-068 Opole, ul. 1 Maja 6, Tel.: (0-77) 40-00-919 fax: (0-77) 40-00-951