SŁODKO – MUZYCZNA AKCJA MIKOŁAJKOWEJ POMOCY

Święty Mikołaj, zanim kultura masowa uczyniła z niego poczciwego dziadka w czerwonym stroju, był biskupem, który pomagał biednym, pokrzywdzonym i potrzebującym. Właśnie w takim duchu obchodziliśmy tegoroczne Mikołajki w opolskim Elektryczniaku.

6 grudnia, uczniowie działający w Szkolnym Kole PCK, pod kierunkiem Doroty Kulik - Nowak oraz w Samorządzie Uczniowskim, pod opieką Katarzyny Mansfeld, przy wsparciu przedstawicieli wielu klas, przygotowali kiermasz, z którego dochód w całości został przeznaczony na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci.

W tym roku szkolnym społeczność Elektryczniaka objęła swoją opieką czworo dzieci potrzebujących wsparcia: Dominikę, Szymona, Alicję i Filipa. Mikołajkowa zbiórka przeznaczona była na pomoc dla Dominiki i Szymona; następna akcja, planowana na Walentynki, obejmie pozostałą dwójkę dzieci.

Tego dnia, aby w akcję mogło włączyć się jak najwięcej uczniów, została zmieniona organizacja zajęć. Podczas trzech długich przerw uczniowie mogli zakupić ciasto, które zostało upieczone przez przedstawicieli większości klas Szkoły, napić się kawy i herbaty, a także zjeść pyszne tosty, przygotowane przez uczniów z klasy 1g.

Kiermaszowi towarzyszyła świąteczna muzyka prezentowana na żywo przez muzycznie utalentowanych uczniów Szkoły. Jako pierwsza wystąpiła grupa grająca piosenki świąteczne, złożona z uczniów: Piotr Słodkowski, Patryk Kurt, Tomasz Król, wparta przez ucznia ZSEkonomicznych – Aleksandra Gonsiora.

Podczas kolejnej przerwy usłyszeć można było mocniejsze brzmienie w wykonaniu zespołu muzycznego GDC, który tego dnia zagrał w składzie: Dawid Tieleczek, Jakub Korniak, Łukasz Komandziuk, Jakub Skibiński.

Występy muzyczne to kolejna odsłona tegorocznej akcji Samorządu Uczniowskiego: „elektroARTYŚCI”, w ramach której prezentowane są talenty artystyczne naszych uczniów.

Nie zawiedli również uczniowie Szkoły, którzy tego dnia urozmaicili swój strój elementami związanymi z Mikołajem. Tak więc na korytarzach i w salach lekcyjnych można było spotkać Mikołajków i Panie Mikołajowe, Elfy, Renifery i różne krzyżówki gatunkowe. Uwagę zwracała hybryda Reniferowo – Mikołajowa, a także ci, którzy tego dnia założyli swetry z motywami świątecznymi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy bawiąc się wsparli mikołajkową akcję charytatywną, zwłaszcza uczniom klasy 1g, którzy wraz z wychowawczynią Mirosławą Korzekwą, przygotowali „stoisko tostowe” oraz uczniom z klasy 1d oraz 1e, którzy zaangażowali się w sprzedaż ciasta.