NASZ CZŁOWIEK W MŁODZIEŻOWEJ RADZIE MIASTA OPOLA!

5 grudnia w opolskim Ratuszu odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranej Młodzieżowej Rady Miasta Opola. W skład Rady wchodzą uczniowie opolskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Każda szkoła mogła wyznaczyć jednego przedstawiciela. Zespół Szkół Elektrycznych reprezentuje w Radzie już czwarty rok Błażej Szymański z klasy 4ft. Posiedzenie otwarł Przewodniczący „dorosłej” Rady Miasta pan Marcin Ociepa, który powitał zebranych oraz przedstawiła rolę Młodzieżowej Rady. Ma ona przede wszystkim pośredniczyć pomiędzy młodzieżą a Radą Miasta, realizować pomysły związane z potrzebami młodego pokolenia. Następnie przedstawiciele opolskiej młodzieży otrzymali z rąk pana Marcina Ociepy i Zastępcy Prezydenta, pana Marcina Rola listy gratulacyjne i zapewnienia o chęci bliskiej współpracy.

Najważniejszym punktem spotkania były wybory przewodniczącego Młodzieżowej Rady, jego zastępców i sekretarza poprzedzone długą, merytoryczną dyskusją radnych. Największą aprobatę wśród zebranych zyskał Błażej Szymański, przedstawiciel Zespołu Szkół Elektrycznych i to on przez najbliższe miesiące będzie stał na czele Młodzieżowej Rady Miasta. Jego zastępcami zostali Edyta Czechowska  z Technikum nr 6 oraz Maciej Pawlak z LO nr II. Na Sekretarza Młodzieżowej Rady wybrano natomiast Agatę Nowak, reprezentującą opolski Plastyczniak.

Gratulujemy Błażejowi oraz życzymy mu wielu sukcesów w pełnieniu tej zaszczytnej społecznej funkcji!