ARTYSTYCZNY WOLONTARIAT W ROKU WOLONTARIATU

Rok szkolny 2016/2017 został ogłoszony przez Minister Edukacji ROKIEM WOLONTARIATU. Zgodnie z założeniami objęcie właśnie taką akcją bieżącego roku szkolnego ma zwrócić uwagę społeczeństwa, a zwłaszcza młodzieży szkolnej, na potrzeby innych osób, które żyją wokół nas.

Działania na rzecz społeczności lokalnej oraz różnych środowisk i instytucji nie jest obce uczniom Elektryczniaka. Od wielu lat bowiem podejmują aktywność na tym polu. Listopad przyniósł kolejne artystyczne działanie, które wpisały się w ideę roku wolontariatu.

Przed nie lada wyzwaniem stanęli uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego: Arkadiusz Konieczny (4g), Piotr Scześniok oraz Wojciech Tokarczyk (4a). Wraz z seniorami
i pracownikami Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów oraz uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Opolu, wzięli udział w realizacji spektaklu teatralnego na podstawie bajki Jana Brzechwy „Kot w butach”. Ten międzypokoleniowy projekt, wyreżyserowany przez Magdalenę Kowal, pracownika Domu Pomocy, przedstawiony został przed równie wielopokoleniową publicznością. Na widowni zasiedli pensjonariusze – mieszkańcy Domu
i ich bliscy, pracownicy Domu oraz zaproszeni goście - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 oraz przedszkolaki.

Spektakl wzbudził wiele radości: wartka akcja, rewelacyjne role, barwne kostiumy
i porywająca muzyka sprawiły, że spektakl podobał się wszystkim, bez względu na wiek. Aplauz wzbudziła zwłaszcza scena finałowego tańca, w którym wzięli udział uczniowie Elektryczniaka. To kolejny projekt teatralny zrealizowany we współpracy. Wcześniej uczniowie z koła teatralnego wzięli udział w montażu słowno – muzycznym z okazji Dnia Matki.

W planach również inne wspólne projekty artystyczne.