Komunikat o projekcie PLEMICT

plemictethem

Projekt innowacyjnego nauczania języka angielskiego poprzez prezentacje (Practical Learning English through Multimedia and ICT, w skrócie PLEMICT)realizujemy w naszej szkole już 3ci rok.

Jest to projekt obejmujący nie tylko zajęcia edukacyjne, poznanie oprogramowania do tablic multimedialnych SMART Notebook, ale i wymiany uczniowskiej, wizyt w zagranicznych szkołach partnerskich, poznanie rodzin uczniów czeskich i tureckich.

Niestety wyjazd do Turcji na wiosnę 2016 nie doszedł do skutku z przyczyn od nas niezależnych - w Turcji ogłoszono stan wyjątkowy. Nasz partner, szkoła średnia o profilu zawodowym jest usytuowany w dużym mieście Adana na południu Turcji, ok. 100 km od granicy.

Z sytuacją w tym kraju i możliwościami wyjazdu można zapoznać się na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych .

Natomiast na pewno uda się zorganizować wyjazd na zakończenie projektu do Czech, gdzie zostaniemy przyjęci w szkole o profilu elektrycznym podobnej do naszej, z wielkimi tradycjami w kształceniu specjalistów dla przemysłu elektrycznego i elektronicznego od roku 1921.

Dlatego warto pokazać się z jak najlepszej strony, tworząc ciekawe prezentacje w języku angielskim, które docelowo wezmą udział w konkursie.

Jedna prezentacja w języku angielskim powinna skupić się na jednej osobie, firmie, wydarzeniu, filmie, autorze. Na zakończenie każdej prezentacji dodajemy elementy aktywne - quiz, lub inne ćwiczenia.

Zrealizowane prezentacje można zobaczyć na stronie plemict.wordpress.com w zakładce Effects

Aktualne tematy prezentacji:

10-11.2016 Culture in our countries: famous books, theatre plays and films  and their authors

12.2016 Sports in our countries, the most important sport events

Spotkania konsultacyjne projektu PLEMICT odbywają się w czwartki, godz. 13,15-15 w sali nr 28.

Najbliższe spotkania odbęda się 1, 8, 15 grudnia 2016