98 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada uczciliśmy Święto Niepodległości uroczystą akademią. 11 listopada to dzień ważny dla wszystkich Polaków. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Propozycje świętowania 11 listopada jako rocznicy wyzwolenia Polski pojawia się po raz pierwszy w 1919 roku. Datę tę świętowali Polacy przez cały okres II Rzeczypospolitej. W czasach II wojny światowej i czasach komunistycznych świętowanie tego dnia było zakazane. Przywrócono je dopiero w wolnym kraju, w 1989 roku.

W przemówieniu okolicznościowym dyrektor szkoły przypomniał znaczenie daty 11 listopada i przedstawił współczesne znaczenie patriotyzmu. Uroczystą akademię w Elektryczniaku przygotowali uczniowie klasy III GT: Krystian Karcz, Rafał Kaufman, Damian Ułan, Mateusz Plewka, Daniel Pawelski, Fabian Komor, Natan Kaluża i Krzysztof Ruczkowski. Przypomnieli oni najważniejsze fakty historyczne oraz recytowali piękne patriotyczne wiersze.

Oprawę muzyczną przygotowała Orkiestra ZSE, pod batutą Przemysława Ślusarczyka oraz zespół muzyczny w składzie: Tomasz Król, Patryk Kurt, Piotr Słodkowski Grzegorz Kuryła. Zespół muzyczny zagrał piękne patriotyczne melodie. Oprawę graficzną przygotowali uczniowie z klasy IV GT : Jakub Gawron i Arkadiusz Konieczny.

Uroczystość zakończył występ zespołu muzycznego GDC, który właśnie rozpoczął swoją karierę, wykonał kilka znakomitych, rokowych utworów i mamy nadzieję na ich kolejne występy.