W Elektryczniaku rozpoczęły się praktyki kleryków

To już kolejny raz nasza szkoła została wybrana przez Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego do przeprowadzenia rocznych praktyk kleryków z V roku seminarium. Można śmiało powiedzieć, że przyszli księża uczą się uczyć, ale przede wszystkim poznają potrzeby młodzieży. Szesnastu kleryków z diecezji opolskiej oraz z gliwickiej, zostało podzielonych na kilkuosobowe grupy, w których najpierw uczestniczą w lekcjach jako słuchacze, by później samodzielnie prowadzić zajęcia.

Młodzi przyzwyczajają się do obecności osób w stroju duchownym, poznają kleryków jako ludzi, z którymi można porozmawiać o różnych potrzebach. Dzięki temu młodzi ludzie zawiązują relacje, poznają jak wygląda życie kleryka w seminarium.

Jak podkreślają klerycy, taka praktyka to również czas poznawania i ubogacenia drugim człowiekiem. To czego klerycy uczą się w teorii na studiach, w szkole mają możliwość skonfrontowania swojej postawy z rzeczywistością.

Warto również podkreślić, że wśród kleryków jest absolwent naszej szkoły, Tomasz Kornek, który ukończył ją w 2012 roku uczęszczając do klasy o profilu technik elektryk.

Klerykom życzymy, aby ten czas spędzony w naszej szkole, był czasem pełnym pięknych spotkań.