NUTRICIA chce objąć patronatem uczniów dwóch klas w zawodzie technik mechatronik

Pod koniec października w przedsiębiorstwie NUTRICIA Zakłady produkcyjne Sp. z o. o. doszło do spotkania dyrektora i kierownika zajęć praktycznych Zespołu Szkół Elektrycznych z przedstawicielami firmy. W wyniku rozmów ustalono zasady współpracy ze szkołą.

Założenia współpracy dotyczą współdziałania długofalowego i związane są z zapewnieniem dopływu dobrze wykształconych kadr w zawodzie technik mechatronik. Program patronacki Nutricia w szkole zakłada objęcie patronatem dwóch klas trzecich w zawodzie technik mechatronik oraz wprowadzenie programu wspierającego uczniów: stypendia dla najzdolniejszych, dopłaty do podręczników, specjalny program praktyk połączony z możliwością dogłębnego poznania zasad funkcjonowania przedsiębiorstwa produkcyjnego, możliwość uzyskania dodatkowych uprawnień.

Dla zainteresowanych ściślejszą współpracą z firmą dalsze płatne praktyki wakacyjne i możliwość zatrudnienia po ukończeniu szkoły. Dodatkowo spotkania w ciągu roku w szkole z pracownikami – automatykami mogącymi przybliżyć specyfikę pracy oraz wizyty w samym zakładzie pracy.