Szkolenie "Inteligentny Budynek"

W ramach współpracy pomiędzy Centrum Elektrycznym el12 a Zespołem Szkół Elektrycznych 20.10.2016r. (czwartek) odbyło się szkolenie pierwszego stopnia dla instalatorów, obejmujące montaż, konfiguracje oraz uruchomienie systemu inteligentnego domu F&Home RADIO.

Przeszkolonych zostało 22 uczniów z klas 4 et (przyszli technicy elektronicy) i 4 bt (przyszli technicy elektrycy). Szkolenie prowadziła firma F&F której oferta obejmuje swym zakresem wiele urządzeń dla potrzeb automatyki domowej i przemysłowej. Zajmuje sie ona między innymi systemami inteligentnego domu F&Home RADIO, co było tematem przewodnim owego szkolenia.

Tematyka szkolenia obejmowała:

• Przybliżenie ogólnej działalności firmy F&F.
  • Wprowadzenie do systemów bezprzewodowych.
  • Omówienie urządzeń i ich instalowania.
  • Obsługa aplikacji i programowanie systemu (konfigurator).
  • Zajęcia praktyczne obejmujące montaż, konfiguracje oraz uruchomienie systemu.

Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzymał imienną kartę instalatora systemu F&Home RADIO upoważniającą do montażu systemu i otrzymania gwarancji i wsparcia producenta, a także ma możliwość wypożyczenia zestawów szkoleniowych do samodzielnych ćwiczeń na okres 30 dni w celu zaznajomienia się z konfiguratorem, sprawdzenie wybranych przez siebie funkcjonalności i możliwości, które mogą być pomocne w dalszej pracy.

Szkolenie miało wymiar bardzo praktyczny, wykraczało poza program nauczania szkoły i w przyszłości przyczyni się do większej konkurencyjności na rynku pracy.