WRZESIEŃ – MIESIĄCEM… PIERWSZYCH SPOTKAŃ Z RODZICAMI

Aż trzy spotkania z rodzicami odbyły się w pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego. Na początku witaliśmy rodziców klas pierwszych, tydzień później drugich, trzecich i czwartych, a w ostatnią środę września wybrani przedstawiciele rodziców obradowali podczas spotkania Rady Rodziców.

7 września, w murach opolskiego Elektryczniaka, po raz pierwszy gościliśmy Rodziców uczniów klas pierwszych. Licznie przyjęli zaproszenie Dyrekcji i Wychowawców, z ciekawością oglądając miejsce, w którym ich dzieci spędzą kolejne cztery lata.

Zanim jednak spotkali się z wychowawcami, zostali przywitani w murach Szkoły przez jej dyrektora, Dariusza Dobrowolskiego, na spotkaniu ogólnym na sali gimnastycznej.

Dyrektor, dziękując Rodzicom za wsparcie swoich dzieci w wyborze szkoły ponadgimnazjalnanej – najlepszej szkoły technicznej Opolszczyzny, zaprezentował zebranym koncepcję pracy Elektryczniaka, kierunki kształcenia, kwalifikacje zawodowe, co w połączeniu z szeroką ofertą zajęć pozalekcyjnych, zarówno związanych z pasjami zawodowymi, technicznymi, jak i sportowymi, artystycznymi czy humanistycznymi, zapewnia uczniom wielostronne przygotowanie do dalszej drogi kształcenia, konkurencyjności na rynku pracy, a także daje możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Rodzice zostali również zapoznani z układem strony Internetowej Szkoły oraz zasadami użytkowania dziennika elektronicznego – pierwszymi źródłami informacji o funkcjonowaniu i pracy Szkoły oraz sukcesach edukacyjnych uczniów.

Prezentacja Szkoły to również prezentacja Jej pracowników. Dyrektor przedstawił zatem zespół kierowniczy, przedstawiciela biblioteki szkolnej, psycholog, pedagoga, rzecznika praw ucznia, doradcę zawodowego oraz pielęgniarkę szkolną.

Teraz przyszedł czas na najważniejsze osoby dla każdego ucznia i jego rodzica – wychowawców klas. W bieżącym roku szkolnym opiekę wychowawczą nad nowymi klasami sprawują:

Klasa 1a – mgr inż. Rafał Jasiński – nauczyciel przedmiotów mechatronicznych, który w ubiegłym roku szkolnym realizował innowację pedagogiczną z zakresu robotyki;

Klasa 1b – mgr inż. Marek Małecki – nauczyciel przedmiotów elektrycznych, pasjonat podróży, mający olbrzymie doświadczenie praktyczne, wynikające z pracy w przemyśle;

Klasa 1c – mgr Bogusław Rączka – nauczyciel wychowania fizycznego, pasjonat piłki siatkowej, podróży i wędrówek górskich oraz poezji śpiewanej;

Klasa 1d – mgr Dorota Kulik – Nowak – nauczycielka biologii i przedsiębiorczości, opiekun szkolnego koła PCK, zaangażowana w akcję krwiodawstwa i wolontariatu;

Klasa 1e – mgr Waldemar Dobrowolski – nauczyciel wychowania fizycznego, propagujący w szkole różne dyscypliny sportu – od piłki siatkowej, przez tenis stołowy, po narciarstwo;

Klasa 1f – mgr inż. Rafał Chwaliński – nauczyciel przedmiotów mechatronicznych, chętnie zajmujący się również motoryzacją;

Klasa 1g – mgr Mirosława Korzekwa – nauczycielka języka angielskiego, pasjonatka również innych języków obcych;

Klasa 1az – mgr Krzysztof Kamieniak – nauczyciel wychowania fizycznego, doświadczony również w doradztwie zawodowym miłośnik piłki koszykowej.

Na koniec części ogólnej głos zabrał Przewodniczący Rady Rodziców – pan Mariusz Lorenc, który serdecznie przywitał rodziców nowych uczniów w społeczności Elektryczniaka, przedstawił dotychczasowe działania rodziców oraz zamierzenia na nowy rok szkolny, równocześnie zachęcając do zaangażowania się w pracę na rzecz Szkoły.

Spotkanie uświetnił koncert szkolnej orkiestry dętej pod batutą Pana Przemysława Ślusarczyka. Następnie Rodzice udali się na spotkanie z wychowawcami klas.

14 września Szkołę odwiedzili Rodzice uczniów klas drugich, trzecich i czwartych. Już zadomowieni, przyszli poznać organizację nowego roku szkolnego, zamierzenia dydaktyczne i wychowawcze.

Dla Rodziców uczniów klas czwartych zostało przygotowane spotkanie ogólne
na sali gimnastycznej, które rozpoczął dyrektor Dariusz Dobrowolski. Przywitał zebranych, podziękował za przybycie, przedstawił kalendarz roku szkolnego dla uczniów klas czwartych, podkreślając, że ostatni rok nauki będzie bardzo pracowity. Absolwentów klas czwartych czeka egzamin maturalny oraz ostatni egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie. Dyrektor poinformował Rodziców, iż uczniowie klas czwartych mogą skorzystać z fakultetów z języka polskiego, matematyki i języka obcego, które dodatkowo przygotowują do egzaminu maturalnego.

Następnie Rodzice zostali zapoznani z procedurami i przebiegiem egzaminu maturalnego oraz informacjami na temat egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz wynikami ostatniego egzaminu.

Po części oficjalnej Rodzice udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Na ostatnie spotkanie, 28 września, zostali zaproszeni przedstawiciele klasowych rad rodziców, którzy tworzą Radę Rodziców. Zebrani zostali zapoznani ze sprawozdaniem z działań Rady Rodziców oraz rozliczeniem finansowym za ubiegły rok szkolny. Przedstawiony został również Plan Wychowawczy i Profilaktyki na lata szkolne 2016 – 2020, który został pozytywnie zaopiniowany i przyjęty do realizacji. Ważnym punktem spotkania stały się wybory uzupełniające do organów Rady Rodziców.

Wszystkim Rodzicom serdecznie dziękujemy za przybycie do Szkoły i zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 16 listopada.