Realizacja Programu Erasmus+ PLEMICT

erasmus plus

Zapraszam uczniów i nauczycieli na spotkania konsultacyjne projektu innowacyjnego nauczania języka angielskiego w roku szkolnym 2015/2016 w każdy czwartek, w godz. 13,15 - 15,00 w sali nr 28.

Przypomnijmy, że projekt Erasmus+ nr 2014-1-CZ01-KA201-001894_3 nazwany "Practical Learning of English through Multimedia and ICT" (PLEMICT), to projekt współpracy ze szkołami VOS a SS slaboproude elektrotechniky, Praha w Czechach oraz Seyhan Anadolu Saglik Meslek Lisesi, Adana w Turcji w zakresie polepszenia metod i umiejętności nauczania i uczenia się języka angielskiego poprzez tworzenie interaktywnych prezentacji edukacyjnych w programie SMART Notebook do tablic multimedialnych oraz korzystanie z technik komputerowych do kreatywnej pracy z multimediami.

Termin realizacji projektu to 36 mcy, od rozpoczęcia 2014-09-01 do zakończenia 2017-08-31.

Dotychczasowy przebieg projektu można zobaczyć na dedykowanej stronie www.plemict.wordpress.com.

Otrzymany grant to 16 620,00 EUR, z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu materiałów edukacyjnych i wyjazdów zagranicznych.

Rok szkolny 2016/2017 jest kluczowy dla realizacji tego projektu, bowiem zostanie zakończony wyjazdem do lidera projektu, szkoły czeskiej, gdzie w ciągu 5ciu dni będziemy uczestniczyć w konkursach pokazach i atrakcjach, przygotowanych przez naszych partnerów.

Anna Strokowska, koordynator projektu