Projekt SEWKOM autorstwa naszych absolwentów nagrodzony na Festiwalu Kariery

W środę 25 maja w opolskiej Kubaturze miał miejsce „Festiwal kariery – postaw na zawód”, zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz Wojewódzki Urząd Pracy. Jednym z wystawców był Zespół szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu, którego stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali na stoisku promującym Opolski Elektryczniak zbudowaną przez siebie drukarkę 3D, hologram speculo oraz sześcian złożony z diod i specjalnie zaprogramowany.

Tegoroczni absolwenci klasy 4at (technik mechatronik): Mikołaj Belowski, Artur Mendiuk oraz Michał Żuzałek zostali uhonorowani nagrodą specjalną przez Marszałka Andrzeja Bułę za wykonanie projektu pięcioosiowego manipulatora SEWKOM.

Uczniowie pod kierunkiem mgr inż. Rafała Jasińskiego, zaprojektowali ramię robota na kółku mechatronicznym prowadzonym w Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu. Pomysł oraz jego wykonanie zajęło wykonawcom niemal 3 lata pieczołowitej pracy.