Lekcja dla gimnazjalistów

angielski

W piątek 29 kwietnia naszą szkołę odwiedzili gimnazjaliści z klasy 3a z zaprzyjaźnionego gimnazjum nr 5. Uczniowie przybyli, aby sprawdzić siebie oraz swoją wiedzę w konkursie języka angielskiego.

Przy wejściu uczniowie zostali podzieleni na trzy drużyny, z których wybranych zostało 3 przedstawicieli i to na nich spoczywał główny ciężar pracy. Pozostała część drużyn odgrywała nie tylko rolę kibiców, ale również konsultantów dla swojej „trójki”. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz zdolności komunikacyjne w 4 rundach. W rundzie pierwszej sprawdzano znajomość gramatyki oraz słownictwa. Runda druga to „CHARADES”, czyli pokazywanie zdań (jak się później okazało ta runda przysporzyła najwięcej problemów :O). Kolejna część to TABOO tj. uczeń musiał wytłumaczyć swojej drużynie słowo, ale jednocześnie miał listę wyrazów, których nie mógł użyć podczas tłumaczenia. Ostatnia runda sprawdzała wiedzę kulturową, a narzędziem był quiz interaktywny z użyciem telefonów komórkowych.

Zabawa była doskonała, choć rywalizacja ostra. Ostatecznie okazało się, że minimalnie zwyciężyła jedna z drużyn,a pozostałe zdobyły ex quo miejsce drugie. W nagrodę uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody.

lekcja otwarta gim01