Opolska debata o edukacji „Kształcenie zawodowe dla rynku pracy”

9 maja 2016 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zakrzowie miała miejsce opolska debata o edukacji „Kształcenie zawodowe dla rynku pracy”. Została ona zorganizowana przez Wojewodę Opolskiego we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Opolskim Kuratorium Oświaty. Zespół Szkół Elektrycznych w Opolu reprezentował dyrektor Dariusz Dobrowolski, wicedyrektor Joachim Strzałka, Artur Rapiński i Piotr Mietełka oraz uczniowie: Agnieszka Ksiądzyna, Rafał Kaufman, Krystian Karcz, Bartosz Zieliński, Marek Koj, Tobiasz Wilhelm, Michał Krzechki, Aleksander Pawleta.

Naszą drużynę wsparli swoją obecnością Mariusz Lorenc przewodniczący Rady Rodziców, Grzegorz Kozacki Dyrektor ds. administracyjnych El12 oraz Waldemar Kupka kierownik szkolenia praktycznego Ozas-Esab Sp. z o.o.

Podczas debaty odbyły się trzy dyskusje panelowe, w jednej z nich panelistą był dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu, który przedstawił problematykę kwalifikacyjnych kursów zawodowych i ich rolę na szybko zmieniającym się rynku pracy.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali na stoisku promującym Opolski Elektryczniak zbudowaną przez siebie drukarkę 3D, hologram speculo oraz roboty Lego Mindstorms układające Kostkę Rubika i walczące na ringu. Stoisko Elektryczniaka cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników debaty. Dwukrotnie zostało odwiedzone przez Panią Teresę Wargocką Wiceminister Edukacji Narodowej oraz Panią Violettę Porowską Wicewojewodę Opolskiego.

Wszystkim uczestnikom reprezentującym Zespół Szkół Elektrycznych w Opolu oraz osobom przygotowującym wyjazd na debatę składam serdeczne podziękowania.

Dyrektor Dariusz Dobrowolski