Uroczystość w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim

25 kwietnia 2016r. w Sali Herbowej Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się wojewódzka uroczystość podsumowania wyników XVIII Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy”. Udział w niej wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, oświatowych oraz kościelnych.

Po oficjalnych wystąpieniach, Opolski Kurator Oświaty – Maciej Siek oraz reprezentujący Wojewodę Opolskiego – Jerzy Naszkiewicz, wręczyli przedstawicielom zaproszonych szkół statuetki i dyplomy gratulacyjne. Zespół Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu na uroczystości reprezentowali: wicedyrektor Damian Stankowicz, nauczyciel języka niemieckiego Grażyna Łomny oraz uczniowie: Maximilian Mueller (2ft), Piotr Słodkowski (3dt).

Publiczne Technikum nr 5 w Zespole Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu zajęło I miejsce na Opolszczyźnie oraz 11 w kraju w Rankingu Techników 2016. Szkoła uplasowała się również w czołówce w rankingu zdawalności egzaminów zawodowych, w zawodach: technik elektronik – 4 miejsce w Polsce, technik mechatronik – 7 miejsce w Polsce.

ranking 2016 wojewoda opolski