Elektryczniak doskonali się w ratownictwie!

W drugim semestrze trwającego roku szkolnego, nasza szkoła nawiązała porozumienie z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu. Owocem tej współpracy są profesjonalne zajęcia z pierwszej pomocy prowadzone przez studentów IV roku pielęgniarstwa pod czujnym okiem Pana Jakuba Zalewskiego, wykładowcy PMWSZ i czynnego ratownika medycznego.

Zajęcia w tym semestrze odbyły się trzy razy po 4 godziny i miały charakter typowo praktyczny. Objęły swoim zasięgiem kilkudziesięciu uczniów. Młodzież w trakcie ich trwania miała okazję uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania medyczne. Jednakże przede wszystkim uczniowie mogli przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy pod okiem specjalistów z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu ratowniczego. Warto podkreślić, że jedną z grup doskonalących się w ratownictwie medycznym była nasza szkolna grupa ratownicza reprezentująca „Elektryczniak” na wszelkich konkursach merytorycznych w tej tematyce.

Wszystkie zajęcia już za nami ale żywimy nadzieję, że to nie koniec i od września 2016r. nadal będziemy kontynuować współpracę z wyższą uczelnią w zakresie pierwszej pomocy. Szkolnym koordynatorem przedsięwzięcia był Pan Rafał Jasiński.