Elemont obejmuje patronatem elektryków z Elektryczniaka

5 kwietnia 2016 r w opolskiej siedzibie przedsiębiorstwa ELEMONT Sp. z o.o., które prowadzi działalność w zakresie projektowania oraz kompleksowego wykonawstwa instalacji elektrycznych i teletechnicznych na terenie rozbudowy elektrowni Opole zawarto porozumienie o współpracy pomiędzy firmą a Zespołem Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu.

Z ramienia Szkoły umowę podpisał dyrektor Dariusz Dobrowolski a przedsiębiorstwa Elemont Prezes Zarządu Tomasz Sadowski. Firmie Elemont nadany został status Patrona zawodów elektrycznych naszej szkoły.

W ramach podjętej współpracy ustalono ramy wspólnych przedsięwzięć realizowanych przez Elemont i Szkołę:

• Organizowania staży, praktyk zawodowych oraz zajęć praktycznych dla uczniów branży elektrycznej.
  • Organizowania wizyt tematycznych uczniów i nauczycieli na teren zakładu i przedstawicieli zakładu w Szkole.
  • Współorganizowania dodatkowych zajęć, kursów, w tym specjalistycznych z branży elektrycznej zwiększających szanse uczniów na zatrudnienie
  • Współorganizowania szkoleń/kursów/staży i praktyk zawodowych dla nauczycieli w zakresie nowych rozwiązań technicznych i technologicznych w obszarze branży elektrycznej.
  • Doposażanie szkoły w sprzęt i pomoce naukowe w zakresie wyposażenia niezbędnego dla ośrodka egzaminacyjnego w zakresie branży elektrycznej.
  • Przyznania stypendiów dla najzdolniejszych uczniów/ucznia odbywających praktyki w firmie Elemont
  • Przekazywania Szkole materiałów informacyjnych i publikacji o nowych innowacyjnych rozwiązaniach technicznych i technologicznych dla zawodu technik elektryk i elektryk
  • Objęcia patronatem klas w zawodzie technik elektryk i elektryk
  • Możliwości zatrudnienia najzdolniejszych absolwentów szkoły.