Elektryczniak na Śniadaniu Wielkanocnym

Z okazji Świąt, 23.03.2016r. na opolskim Rynku odbyło się Śniadanie Wielkanocne dla mieszkańców Opola. Jeden ze świątecznych stołów, a właściwie dwa, bo jeden okazał się za mały, został przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych i Zespołu Szkół Ekonomicznych, którzy częstowali Opolan własnymi świątecznymi wypiekami dodając do nich ozdoby wielkanocne, które znalazły się później w domach na stołach mieszkańców miasta.

Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy III d Piotr Słodkowski i Piotr Sobiech, którzy wraz z koleżankami z sąsiedniej szkoły częstowali uczestników śniadania wielkanocnego przygotowanymi smakołykami. Wśród zaprezentowanych ozdób wielkanocnych znalazły się ozdoby wykonane przez uczniów Elektryczniaka w ramach organizowanego w Szkole konkursu na ,,Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną” oraz nauczycieli. Oprócz stołu naszej Szkoły, wokół ratusza zostało ustawionych 90 innych stołów, przy których zebrali się przedstawiciele różnych środowisk: przedszkoli, szkół, Domów Dziennego Pobytu, stowarzyszeń, rad dzielnic, świetlic środowiskowych i innych instytucji prezentujących swoje wielkanocne specjały.

Na śniadaniu nie zabrakło też tradycyjnego żuru z białą kiełbasą i jajkiem, którym mieszkańców częstował Prezydent Opola i Przewodniczący Rady Miasta. Wszystkie potrawy poświęcił Biskup Opolski Andrzej Czaja. W opolskim Śniadaniu Wielkanocnym wzięły udział setki Opolan. Każdy odwiedzający mógł zapoznać się z najróżniejszymi formami zdobień i dekoracji pisanek, od tych tradycyjnych po wyszukane.

Organizatorami tej akcji byli Polski Czerwony Krzyż Opolski Oddział Okręgowy i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu.

Patronat nad wydarzeniem objęli Biskup Opolski Andrzej Czaja, Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski i Przewodniczący Rady Miasta Opola Marcin Ociepa. Celem wydarzenia była integracja międzypokoleniowa mieszkańców Opola w świątecznej atmosferze przy tradycyjnym stole wielkanocnym.