ELEKTRYCZNIAK NA TARGACH EDUKACYJNYCH

W dniach 6 -7 kwietnia 2011 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej „Okrąglak" odbyły się Opolskie Regionalne Targi Edukacji i Rynku Pracy zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Powiatowy Urząd Pracy i Urząd Miasta Opola. W opolskim “Okrąglaku” swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało ponad 70 szkół ponadgimnazjalnych oraz uczelnie wyższe z województwa opolskiego, śląskiego oraz dolnośląskiego.

W Okrąglaku swoje stoisko miał również OPOLSKI ELEKTRYCZNIAK. W trakcie targów zaprezentowaliśmy ofertę edukacyjną, osiągnięcia uczniów, przedstawiliśmy film o szkole nakręcony przez uczniów klasy 4ht Patrycjusza Maziarskiego i Adama Michalika. Uwagę zwiedzających przykuwała walka robotów sterowanych przez uczniów klasy I o zawodzie technik mechatronik.

Na targach edukacyjnych zaprezentowali się również Odyseusze z klasy II FT w składzie: Paweł Byjos, Filip Kopczyk, Mateusz Kowalski, Daniel Polaczek, Łukasz Rejdych, Krzysztof Urbańczyk i Andrzej Wcisło wraz ze swoim trenerem Panią Renatą Kiszą – Świątek, którzy przedstawili program nagrodzony w finale Ogólnopolskiej Odysei Umysłu w Gdańsku.

Odwiedzając nasze stoisko gimnazjaliści i ich rodzice dowiedzieli się, iż w OPOLSKIM ELEKTRYCZNIAKU młodzież może rozwijać również swoje zainteresowania i poszerzać wiedzę, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych i kołach zainteresowań. Zainteresowani sportem mogą doskonalić swoje umiejętności w różnorodnych sekcjach sportowych prowadzonych przez nauczycieli trenerów.

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów i ich rodziców. Nauczyciele i uczniowie bardzo dokładnie informowali o działaniach dydaktycznych i wychowawczo - opiekuńczych elektryczniaka. Każdy zainteresowany otrzymywał informator o szkole.

Za przygotowanie stoiska serdecznie dziękujemy Pani Danucie Łagiewce, Pani Lidii Ornatowskiej Bednarz, Panu Rafałowi Olendrowi, konserwatorowi Panu Ernestowi Siwczyńskiemu oraz uczniom klasy IIdt Michałowi Wawrykowi i Michałowi Świtalskiemu.

Podziękowania kierujemy również do uczniów i nauczycieli dyżurujących w czasie trwania targów. Dziękujemy uczennicom i uczniom: Karolinie Adamaszek, Justynie Rosenberger, Małgorzacie Kottisch z klasy IIft, Gabrieli Lorenc z klasy IIet, Dawidowi Gbur i Rafałowi Ciupka z IIbt, Karolowi Pośpiechowi z IVet, Kamilowi Bonk, Bartłomiejowi Wakule i Kamilowi Wrzeciono z klasy IIat, Pawłowi Leżuchowi i Krzysztofowi Janiszowi z klasy Iat oraz nauczycielom: Pani Mirosławie Korzekwie, Pani Renacie Kiszy - Świątek, Pani Anicie Chmielewskiej, Pani Agnieszce Nowak, Pani Angelice Kimmel, Panu Rafałowi Olendrowi, Panu Andrzejowi Olszowskiemu, Panu Tomaszowi Śniegurowi, Panu Rafałowi Chwalińskiemu, Panu Edwardowi Łakomemu, Panu Dariuszowi Dzionkowi, Panu Tadeuszowi Myślukowi, Panu Robertowi Mochowi.