Maturzyści na Jasnej Górze

30 marca 2016 r. maturzyści Opolskiego Elektryczniaka pielgrzymowali do jasnogórskiego sanktuarium w Częstochowie. Młodzież naszej szkoły chciała ofiarować swoje lęki i niepokoje i zawierzyć Matce Bożej egzamin dojrzałości.

Wielu maturzystów z różnych stron Polski pielgrzymuje do Matki Bożej na Jasną Górę, a nasza szkoła włączyła się w ten wielki strumień pielgrzymów. Przybyło nas 1500 pielgrzymów z 20 szkół diecezji opolskiej. Jak się okazało podczas oficjalnego przywitania grup - najliczniejszą grupę stworzyli uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu.

Nasze wspólne pielgrzymowanie rozpoczęliśmy w środę o godz. 8.30. W autokarze maturzyści zostali zapoznani z historią jasnogórskiego sanktuarium oraz z dziejami naszej Ojczyzny, która tak mocno wpisana jest w historię Jasnej Góry.

O godz. 11.00 rozpoczęło się spotkanie w auli o. Augustyna Kordeckiego. Konferencje wygłosił ks. Giordano – duszpasterz młodzieży z Włoch. Warto wspomnieć, w kontekście Światowych Dni Młodzieży, że właśnie najliczniejsza grupą jaka przyjedź na Opolszczyznę będzie właśnie grupa młodzieży z Włoch (ok. 1500 młodych).

Następnie młodzież uczestniczyła w nabożeństwie „Via Lucis” (Droga Światła). O godz. 13.00 w ich intencji naszych maturzystów jak również całego grona pedagogicznego sprawowana była Msza św. w Kaplicy Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył bp Rudolf Pierskała, biskup pomocniczy diecezji opolskiej.

Na zakończenie Mszy św. maturzyści całej diecezji dokonali aktu zawierzenia młodzieży w opiekę Matki Bożej Częstochowskiej.

Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły złożyli ofiarę na Mszę św. w intencji wszystkich maturzystów, całego grona pedagogicznego oraz pracowników Elektryczniaka, która zostanie odprawiona w Jasnogórskim Sanktuarium w dniu 27 kwietnia 2016 roku o godz. 15.30.

Maturzyści naszej szkoły pokazali się z jak najlepszej strony, zaprezentowali wysoką kulturę osobista i religijną. Każdy wrócił ubogacony duchowymi przeżyciami, czasem zatrzymania się i ofiarowania tych zmagań maturalnych.