Wielkopostne rekolekcje szkolne

Poniedziałek, 14 marca 2016 r. to drugi dzień rekolekcji szkolnych. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne miały miejsce w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła Opolu.

Te nasze „ćwiczenia duchowe” rozpoczęły się od świadectwa ks. Łukasza Knosali, który podzielił się swoim doświadczeniem oraz obrazem Pana Boga. Ks. Łukasz podczas konferencji wprowadzającej pokazał, ze Bóg chrześcijan jest Bogiem, który nieustannie towarzyszy człowiekowi, a modlitwa jest „sposobem” komunikacji z Nim.

Po konferencji uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, podczas której rozważaliśmy teksty przygotowane przez młodzież.

Po Drodze Krzyżowej, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, by lepiej przygotować się do świąt Wielkiej Nocy.

Na zakończenie zaśpiewaliśmy hymn Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się już w lipcu 2016 w Krakowie. Ks. Łukasz również zachęcił młodych do uczestniczenia w tym wydarzeniu, tak by wspólnie z papieżem Franciszkiem, który przyjdzie do Krakowa oraz z młodymi z całego świata wzajemnie się ubogacać.

Ta chwila zatrzymania w ramach rekolekcji wielkopostnych miała pomóc młodemu człowiekowi w odnalezieniu i doświadczeniu miłości Boga do człowieka.

Zdjęcia wykonał: Patryk Namysło.