Młoda krew ratuje życie w Elektryczniaku

27.01.2016r. w naszej szkole odbyła się trzecia z pięciu zaplanowanych na ten rok szkolny akcja pod hasłem ,,Młoda krew ratuje życie”. Jej organizatorem było Szkolne Koło PCK we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu oraz Zarządem Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu. Do oddania krwi zgłosiło się 37 uczniów z czego 32 oddało krew. Łączna ilość krwi jaką udało się zebrać to 14,5 litra. Wśród chętnych do oddania krwi znaleźli się również uczniowie, którzy po raz pierwszy przystąpili do naszej akcji. Krwiodawcy z naszej szkoły otrzymali tradycyjne zestawy upominków przygotowane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Mogli również posilić się napojami, świeżymi owocami oraz pączkami, które ufundowała Rada Rodziców.

Dyrektor Zespołu Szkół Dariusz Dobrowolski wraz z organizatorem tej szlachetnej akcji ,,Młoda krew ratuje życie” kieruje słowa podziękowania do uczniów, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie kolejnej akcji ratującej życie wielu osobom. Pragniemy również wszystkim uczniom życzyć udanego wypoczynku w czasie nadchodzących ferii zimowych.