Nasi uczniowie występują na krajowych scenach

W styczniu odbył się w Nysie Festiwal Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych w języku niemieckim. Organizatorem był wydział Filologii Germańskiej przy Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. II nagrodę w tym konkursie wyśpiewał Damian Kleszcz z klasy IFT.

Celem Konkursu była popularyzacja języka niemieckiego i kultury niemieckojęzycznego obszaru językowego, propagowanie kultury muzycznej oraz wspieranie utalentowanych wokalnie uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów .Uczestnicy wykonali jeden utwór, przed prezentacją zapowiedzieli utwór w języku niemieckim podając tytuł, autora, kompozytora i rok powstania. Damian Kleszcz zaśpiewał „Leise rieselt der Schnee” - bardzo znaną pastorałkę Eduarda Ebel z roku 1895 z repertuaru i aranżacji Andrei Berg - znakomitej gwiazdy niemieckiej sceny rozrywkowej.

Najlepszy tancerz Zespołu Szkół Elektrycznych wystąpił w telewizji

Paweł Kolman z klasy I GT należy do zespołu Tańca Nowoczesnego „Scorpion” i z całym zespołem prezentował swoje taneczne umiejętności w programie telewizyjnym TVN „Mam talent”, awansując do półfinału. Również w mistrzostwach Europy w tańcu nowoczesnym w Mikołajkach Paweł Kolman wytańczył tytuł Mistrzowski !!! w kategorii Street Dance Show. Świadkiem jego sukcesów jest nauczyciel Grażyna Łomny, która również tańczy w tym Zespole.

Zachęcamy naszych wspaniałych uczniów do udziału w zajęciach tego Zespołu.