ELEKTRYCZNIAK W XXI DNIACH ELEKTRYKI

Dnia 29. 03. 2011 r. w gmachu Politechniki Opolskiej odbyły się XXI Opolskie Dni Elektryki, zorganizowane przez opolski oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej. Przybyłych gości przywitał JM Rektor Politechniki Opolskiej – prof. dr hab. inż. Jerzy Skubis, Prorektor prof. dr hab. inż. Marek Tukiendorf, Prezes Oddziału Opolskiego SEP Leszek Kosiorek, głos zabrał również Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych – Pan mgr Władysław Opoka.

Dyrektor Władysław Władysław Opoka przekazał w swoim wystąpieniu serdeczne podziękowania oraz pamiątkowe medale J. M. Rektorowi Politechniki Opolskiej oraz Prezesowi Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Pomoc i wsparcie kierowane przez władze uczelni i stowarzyszenia pozwoliły na wzorową realizację zadań dydaktycznych oraz pozyskanie przez uczniów dodatkowych uprawnień które pozwolą im być konkurencyjnymi na rynku pracy.

Delegacja uczennic wręczyła kwiaty a zgromadzona bardzo liczna grupa uczniów nagrodziła wszystkich obecnych i nieobecnych „ludzi nauki i techniki” olbrzymimi brawami.

Ofertę edukacyjną i aktualne możliwości studiowania na WEAiI przedstawił Dziekan wydziału prof. dr hab. inż. Marian Łukaniszyn.

W uroczystości uczestniczyli uczniowie naszej szkoły z klas 1bt, 2ct, 2bt, 3at, 3bt, 3et wraz z opiekunami Dorotą Wiktorowską, Markiem Nitsche, Rafałem Chwalińskim, Ewą Dubaj, Anną Strokowską, Natalią Skowron, Katarzyną Mansfeld, Sylwią Święs, Andrzejem Barczukiem oraz Andrzejem Olszowskim.

W programie znalazły się wystąpienia wykładowców oraz absolwentów uczelni – laureatów konkursu na najlepszą pracę dyplomową powstałą na wydziale EAiI. Wygłoszone referaty popularnonaukowe dotyczyły m. in. tematyki związanej z jakością energii elektrycznej oraz budowy systemu inteligentnych sieci – Smart Grids. Najciekawszym punktem spotkania było wystąpienie dr inż. Andrzeja Przytulskiego, noszące tytuł „Jak głęboko wnikają fale elektromagnetyczne z telefonów komórkowych w głąb naszego ciała”, które wzbudziło najwięcej zainteresowania i emocji. Obecni na auli słuchacze byli zachwyceni referatem wygłoszonym przez nauczyciela naszej szkoły i równocześnie pracownika Politechniki Opolskiej. Niemal pełna sala gromkimi brawami dziękowała za wystąpienie. Wśród uczestników XXI ODE zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody.