SEMESTRALNE SPOTKANIE Z RODZICAMI OKAZJĄ DO ROZMOWY O ZJAWISKU CYBERPRZEMOCY

13 stycznia w Elektryczniaku odbyło się w semestralne spotkanie z rodzicami uczniów wszystkich klas technikum i szkoły zasadniczej zawodowej.

Spotkanie semestralne to czas podsumowań, omówienia wyników nauczania. Rodzice mieli okazję nie tylko spotkać się z wychowawcami klas, ale również porozmawiać z nauczycielami uczącymi. Wielu skorzystało z tej możliwości, by dowiedzieć się jakie są przyczyny niepowodzenia dziecka i w jaki sposób można go wspierać w rozwiązywaniu problemów z nauką.

Rodzice uczniów z klas pierwszych i drugich dodatkowo mogli wziąć udział w spotkaniu z Panią Ewą Kosowską – Korniak z Biura Prasowego Sądu Okręgowego w Opolu oraz Panią Natalia Ognisty – psycholog, które przygotowały i przedstawiły wykład na temat Cyberprzemocy oraz skutków psychologicznych i prawnych zjawiska. Czym jest cyberprzemoc, w jaki sposób można się przed nią ustrzec, jakie zachowania dziecka powinny budzić niepokój rodzica, jakie są skutki psychologiczne zjawiska dla ofiary cyberprzemocy, a także jakie podjąć kroki prawne, w sytuacji dotknięcia cyberprzemocą i jakie konsekwencje przewidziane są dla sprawców w kodeksie karnym – te zagadnienia podjęły prelegentki podczas swojego wystąpienia.

Wykład dla rodziców dotyczący tej tematyki jest dopełnieniem projektu profilaktycznego realizowanego w Elektryczniaku. Od października bowiem uczniowie kolejnych klas biorą udział w zajęciach warsztatowych dotyczących cyberprzemocy – zjawiska, które staje się coraz częściej elementem codziennego korzystania z mediów elektronicznych. Zwracanie uwagi na wagę problemu, w Szkole, w której kształcenie związane jest z użytkowaniem Internetu, nie tylko służy poszerzeniu wiedzy uczniów, ale wpisuje się w profilaktykę przeciwdziałania agresji stosowanej za pośrednictwem urządzeń masowej komunikacji.

Podczas zebrania rodzice mięli również możliwość zapoznać się z ofertą Biblioteki Szkolnej oraz wypożyczyć książki z tzw. Biblioteczki rodzica. Na korytarzu szkolnym czekała na rodziców kawa i herbata oraz wystawy dotyczące sukcesów uczniów w pierwszym semestrze.

Kolejne zebranie z rodzicami planowane jest na 16 marca. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.