Kawaleria w ELEKTRYCZNIAKU

W styczniu 2016 roku gościliśmy w Zespole Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu przedstawicieli Stowarzyszenia Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich z Opola. Prezes stowarzyszenia rotmistrz Piotr Zdybowicz wraz z Tomaszem Sawickim, Cezarym Popko i Pawłem Rechikem zaprosili naszych uczniów na spotkanie dotyczące tradycji kawalerii, jeździectwa i historii oręża polskiego, które odbyło się 13 stycznia 2016r. Na spotkaniu uczniowie zapoznali się z umundurowaniem kawalerzystów, mogli obejrzeć repliki broni i posłuchać ciekawych opowieści ułanów. Dodatkowo dla prawdziwych pasjonatów kawalerii planowane jest utworzenie KOŁA MŁODZIEŻOWEGO STOWARZYSZENIA PAMIĘCI 19 PUŁKU UŁANÓW WOŁYNSKICH, którego celem będzie kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych, zapoznanie ich z tradycjami kawaleryjskimi i wojskowymi celem przygotowania ich na kandydatów do Stowarzyszenia Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich. W planach jest także musztra kawaleryjska, ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy, zajęcia z topografii. Następne spotkanie w piątek (22 stycznia 2016r. o godz. 15.30).