Samorząd Uczniowski informuje

10 grudnia odbyła się coroczna Konferencja Samorządów Uczniowskich organizowana przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Naszą Szkołę reprezentowały przedstawicielki (!) Szkoły – Ola Olkowska, Asia Balcar i Ania Miklis pod opieką p. Katarzyny Mansfeld.

Tegoroczna konferencja odbywała się pod hasłem: „Jak ze sobą rozmawiać, żeby się porozumieć? O istocie komunikacji”. Spotkanie rozpoczął wykład Barbary Podgórskiej (psycholog, nauczyciel, trener) na temat komunikacji. Prelegentka oczarowała audytorium erudycją, dowcipem i trafnością spostrzeżeń. Potem obejrzeliśmy film pt. „Rozumiemy się bez słów”. Fascynujący obraz żyjącej na prowincji francuskiej rodziny, w której troje członków (na czterech) jest głuchoniema. To mądra komedia, którą polecamy wszystkim. A potem rozpoczęła się dyskusja na temat roli jakości komunikatu w porozumiewaniu się.

Oczywiście główny akcent w dyskusji spoczął na porozumiewaniu się w szkole: pomiędzy uczniami a kolegami, nauczycielami i dyrekcją. Dyskusją kierował nauczyciel MDK Dariusz Romanowski oraz pani Barbara Podgórska. Spotkanie było bardzo interesującym doświadczeniem, które z pewnością zaowocuje w pracy naszego Samorządu Uczniowskiego.